Home / Aktualności / Unia – Polonia Warszawa czyli więcej niż mecz!

Unia – Polonia Warszawa czyli więcej niż mecz!

Przed nami kolejna odsłona ligowej rywalizacji o mistrzostwo trzeciej ligi. Już w środę, 12 maja drużyna Unii podejmie dwukrotnego mistrza Polski – Polonię Warszawa. Spotkanie będzie transmitowane przez klubowy fp, a wirtualny bilet może kupić każdy. Kwota zostanie przeznaczona na wsparcie klubu!

Spotkanie zapowiada się na bardzo interesujące. Patrząc na grę skierniewiczan w ostatnich meczach, można być pewnym, że nie zabraknie bramek, ale i emocji do ostatnich minut. Wygrane starcia z Legionovią (5:3), Jagiellonią (4:0) czy KS Kutno (7:0) świadczą o tym, że skierniewiczanie są gwarantem wielu bramek. Ostatnio Unia ze zmiennym szczęściem radzi sobie na boiskach trzeciej ligi, jednak futbol prezentowany przez ekipę trenera Rafała Smalca jest atrakcyjny dla kibiców, a mecze gwarantują całą masę emocji na najwyższym poziomie.

Goście, Polonia Warszawa, legendarna drużyna, która w przeszłości dwukrotnie świętowała mistrzostwo Polski, po serii problemów, wydaje się wreszcie wracać na właściwe tory. „Czarne Koszule” wielokrotnie w tym sezonie udowadniały, że spotkania z ich udziałem należą do bardzo interesujących. Wystarczy przypomnieć szalony mecz z Pogonią Grodzisk, kiedy to potrafili powrócić ze stanu (0:3) i doprowadzić do remisu w całym meczu (3:3).

Jak bardzo wyrównana jest rywalizacja pomiędzy obiema drużynami, niech świadczy ligowa tabela. Skierniewiczanie są na czwartym miejscu, a „Czarne Koszule” piastują siódmą lokatę. Różnica, to zatem zaledwie cztery oczka.

Bilans dla Polonii Warszawa!

Ostatnie starcie, przy ul. Konwiktorskiej zakończyło się minimalnym zwycięstwem Unii, która po trafieniu Dawida Dzięgielewskiego wygrała (1:0), gwarantując sobie miejsce w najlepszej ósemce rozgrywek. I choć mecz środowy, będzie o zdecydowanie mniejszą stawkę, obie ekipy nie mają już bowiem szans na awans, warto to spotkanie po prostu obejrzeć.

W całej historii starć, Unia wygrała tylko dwa razy. Wspomnianego już 20 marca oraz 13 kwietnia 2019 (2:1), a bramki dla Unii strzelali Damian Warchoł i Tomasz Kolus, a dla Polonii – Krystian Pieczara. Bilans pozostałych trzech starć wypada korzystniej dla Czarnych Koszul, które zanotowały trzy wygrane: 3 sierpnia 2019 (4:3), 23 listopada 2019 (0:2) i 1 września 2018 (1:0).

Wsparcie klubu!

Kończący się sezon nie był łatwy dla całego środowiska sportowego. Przez cały ten czas, klub finansował transmisję on-line z własnej kieszeni, by kibice którzy z powodu restrykcji nie mieli możliwości wejścia na stadion, mogli wspierać swoich piłkarzy wirtualnie.

Przez cały czas pandemii do kasy klubu z tytułu wejściówek nie wpłynęła nawet złotówka. Teraz będzie doskonała okazja, aby symboliczną kwotą wesprzeć ukochany klub. Mecz z Polonią będzie bowiem pierwszym spotkaniem, które będzie odbywało się w formule PPV (pay per view). Koszt 13.99 zł to jedynie mała cegiełka, która zostanie przeznaczona na klub i jego dalszy rozwój.

Klub przygotował profesjonalną transmisję meczu z kilku kamer wraz z komentarzem, studio w przerwie i wywiadami z zawodnikami i trenerami obu ekip. Nie zabraknie ciekawostek o klubie oraz równie interesujących rozmów. W przerwie, w oczekiwanie na drugą odsłonę spotkania przedstawiona zostanie oferta nowego partnera klubu – Okinava Sushi. Zapowiada się zatem prawdziwa piłkarska uczta, na boisku i poza nim!

[TRANSMISJA TUTAJ]

Liczymy na Wasze wsparcie!

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …