Home / Aktualności / Unia Skierniewice wygrywa z rezerwami Jagiellonii!

Unia Skierniewice wygrywa z rezerwami Jagiellonii!

Po bramkach Jakuba Jasińskiego i Kacpra Karaska, skierniewiczanie wygrali w Białymstoku z rezerwami Jagielloni (2:1). Drużyna Rafała Smalca zagrała kolejny solidny mecz. W bramce, rewelacyjnie spisywał się Rafał Wach, który w końcówce obronił rzut karny!

Po porażce z Polonią Warszawa w środku tygodnia, zespół Unii, chciał jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę. Cel udało się osiągnąć w Białymstoku, gdzie na trudnym terenie skierniewiczanie byli o jedną bramkę lepsi od drugiej ekipy Jagiellonii. Pierwsza mocno wyrównana  połowa bardzo przypominała spotkanie z „Czarnymi Koszulami”. Obie ekipy stwarzały sobie okazje bramkowe, ale ostatecznie brakowało dokładności. Bliżej trafienia byli jednak gospodarze, którzy dwukrotnie znaleźli się „oko w oko” z Rafałem Wachem. Młody bramkarz Unii, nie dał się jednak pokonać Maciejowi Twarowskiemu i utrzymał zespół przy życiu, dając remis przed zejściem do szatni.

Wach był również jednym z bohaterów drugiej odsłony spotkania. Wcześniej przez większą część oglądaliśmy wymianę ciosów pomiędzy obiema drużynami. Pierwszy zadała Unia, a kapitalną piłkę do Jasińskiego dograł Dudziński. Młody snajper z ostrego konta, przymierzył nie do obrony, i skierniewiczanie wyszli na prowadzenie, zaledwie po kilku minutach od wznowienia gry (0:1). Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Kilka minut później dośrodkowanie Huberta Matrasa trafiło na głowę Michała Kosikowskiego i mieliśmy remis (1:1).

Obie drużyny bardzo chciały wygrać to spotkanie, a mecz wyrównał się. W końcówce konkretniejsza była jednak Unia. W 83 minucie, piłka trafiła pod nogi Kacpra Karaska. Ten zdecydował się na mocne uderzenie pod poprzeczkę, dając ostatecznie prowadzenie Unii. Kiedy wydawało się, że skierniewiczanie bez problemów dowiozą wynik, w 88 minucie sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Kamil Huczko, a jego intencję wyczuł Rafał Wach i Unia dalej prowadziła. W doliczonym czasie gry Białostoczanie trafili jeszcze w słupek, a chwile później sędzia zakończył to spotkanie.

Dzięki wygranej piłkarze Rafała Smalca umocnili się na czwartym miejscu w tabeli, zbliżając się do trzeciej w tabeli Legionovii na zaledwie trzy oczka. Ekipa z Legionowa przegrała bowiem w równolegle rozgrywanym spotkaniu z rezerwami warszawskiej Legii (1:3). Po 29. kolejkach unici zgromadzili 49 oczek. Za tydzień, 22 maja do Skierniewic zawita Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

sprawdź również

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …