Home / Aktualności / Mamy To! Unia po raz trzeci z Pucharem ŁZPN!

Mamy To! Unia po raz trzeci z Pucharem ŁZPN!

Piłkarze Unii Skierniewice pokonali w finale rezerwy ŁKS Łódź (3:1) i trzeci rok z rzędu zdobyli Puchar ŁZPN. Jeszcze nikt w historii nie mógł pochwalić się takim osiągnięciem. Teraz skierniewiczanie kolejny raz będą reprezentować województwo w 1/32 Pucharu Polski.

Unia Skierniewice z przytupem zakończyła sezon 2020/2021. W sobotę zakończyła zmagania ligowe, remisując przy ul. Konwiktorskiej z miejscową Polonią Warszawa (2:2) na piątym miejscu w tabeli I grupy III ligi. We wtorek (22.06) po raz trzeci z rzędu zdobyła zaś puchar Łódzkiego Związku Piłki Nożnej i awansowała na szczebel ogólnopolski Pucharu Polski. W finale ekipa ze Skierniewic pokonała ŁKS II Łódź 3:1. – To było piękne spięcie klamrą czegoś wspaniałego, co działo się z moim udziałem przez ostatnie cztery lata – mówi w rozmowie z Głosem Rafał Smalec, trener Unii, który zakończył pracę w skierniewickim klubie.– Całe wydarzenie na długo zostanie w naszej pamięci. Otoczka meczu, nowy, imponujący obiekt, całe zaplecze, a później mecz i trzeci triumf z rzędu, to chwile dla których warto być w tym sporcie.

Trener Unii, który spędził w Skierniewicach cztery ostatnie lata, został uhonorowany przed pierwszym gwizdkiem meczu finałowego. Podziękowała mu cała drużyna wraz zarządem i kibicami, licznie przybyłymi na obiekt przy Alei Unii. Rafał Smalec nie krył wzruszenia, motywując piłkarzy do walki o końcowe zwycięstwo. Jak się później okazało, zespół pożegnał trenera w najlepszy możliwy sposób.

Mecz bardzo dobrze ułożył się dla Unii. Już po kilku minutach prowadzenie dał Dawid Dzięgielewski. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej części gry piłkarze Unii zdobyli kolejne bramki. Na 2:0 podwyższył Hubert Berłowski, a na 3:0 Dawid Dzięgielewski. W końcówce spotkania samobójcze trafienie zanotował Paweł Czarnecki. Skierniewiczanie wygrali 3:1 i mogli cieszyć się z historycznego sukcesu. Skierniewiczanie obronili tytuł jak na mistrzów przystało w całej edycji strzelając rywalom 22 bramki, tracąc jedną (samobójcze trafienie Pawła Czarneckiego).

Przypomnijmy, w 2019 roku w finale pucharu na szczeblu województwa Unia pokonała po rzutach karnych Lechię Tomaszów Mazowiecki. Rok później ograła Pelikana Łowicz. W pucharze Polski w 2019 roku Unia uległa Piastowi Gliwice po dogrywce, rok później przegrała 0:4 z Widzewem. Na kogo trafi w 2021 roku? Losowanie par pierwszej rundy pucharu odbędzie się 2 września, pierwsze spotkania zaplanowano na 22 września.

Na tym poziomie zagra 5 zwycięzców rundy wstępnej, 16 zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, 16 zespołów Ekstraklasy z sezonu 2020/21, 18 zespołów I ligi z sezonu 2020/21, 9 zespołów II ligi z sezonu 2020/21.

[FILM]https://www.facebook.com/uniaskierniewice/videos/161863549305083/

FOTORELACJA [CZ 1.] – Mecz ŁKS II – Unia 
FOTORELACJA [CZ.2] – Radość po meczu 

Brawo drużyna!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …