Home / Aktualności / Oficjalnie! Rafał Grocholski nowym zawodnikiem Unii!

Oficjalnie! Rafał Grocholski nowym zawodnikiem Unii!

17 – letni bramkarz Delty Warszawa związał się z Unią czteroletnim kontraktem.

Klub właśnie poinformował o zakontraktowaniu kolejnego zawodnika. Tym razem wybór padł na wychowanka warszawskiej Delty, bramkarza Rafała Grocholskiego. Zawodnik przebywał już na testach w przerwie zimowej, pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie. Kolejne testy, tym razem latem sprawiły, że Grocholski zostanie na dłużej w Skierniewicach.

Cieszę się, że dostałem szansę w takim klubie jak Unia. Szatnia przyjęła mnie bardzo dobrze. Przyszedłem do Skierniewic, żeby się rozwijać, zbierać doświadczenie i w niedalekiej przyszłości walczyć o miejsce w pierwszej drużynie – powiedział Grocholski po parafowaniu umowy.

To młody, utalentowany i perspektywiczny zawodnik o znakomitych warunkach fizycznych, który przez ostatnie dziewięć lat, rozwijał swoje umiejętności w stolicy, w barwach Delty Warszawa. Jesteśmy przekonani, że Unia będzie miała z niego pożytek. Urodzony w 2004 roku zawodnik związał się kontraktem do 2025 roku. O miejsce w podstawowym składzie będzie rywalizował z nowym nabytkiem klubu Mateuszem Wlazłowskim oraz wychowankiem Rafałem Wachem.

Gorące okno transferowe w klubie

Przypomnijmy, że to kolejny transfer tego lata. Wcześniej do zespołu dołączyli m. in.: Kamil Sabiłło, Ignacy Ogłoziński, wspomniany Mateusz Wlazłowski, Andrzej Krajewski i Bartek Broniarek. Swoje kontrakty o kolejne dwa lata przedłużyli za to: Mateusz Stępień, Hubert Berłowski, Maciej Wilanowski i Krzysztof Wojciechowski. Niewykluczone, że to nie ostatnie słowo, a przy ul. Pomologicznej zobaczymy jeszcze nowe nazwiska!

Z klubu odeszli za to : Rafał Smalec, Michał Brudnicki, Marcin Pieńkowski – Polonia Warszawa, Dawid Dzięgielewski – Legia II Warszawa, Adrian Dudziński – Motor Lubin. Przy ul. Pomologicznej nie zobaczymy też : Roberta Kowalczyka, Vlada Kudryavtseva, czy Kacpra Skrzypka. Skierniewice opuści też Kacper Karasek, który najprawdopodobniej podpisze kontrakt z łódzkim Widzewem. Niespodziewanie z występu w klubie zrezygnował Kamil Łojszczyk, który mimo wcześniejszych zapewnień pozostania w klubie, ostatecznie wybrał Pelikan Łowicz. Paweł Czarnecki spróbuje swoich sił w warszawskim Ursusie.

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …