Home / Aktualności / Kacper Karasek zawodnikiem Widzewa Łódź!

Kacper Karasek zawodnikiem Widzewa Łódź!

Po dwóch latach spędzonych w Unii, Kacper Karasek przenosi się do Łodzi. 19-latek od nowego sezonu będzie bronił barw czterokrotnego mistrza Polski, pierwszoligowego Widzewa Łódź. – Niech piłkarski sen Kacpra trwa jak najdłużej. Cieszymy się, że Unia pomogła mu rozwinąć skrzydła. Teraz trzymamy kciuki i czekamy na dobre wieści z Alei Piłsudskiego – komentuje zarząd klubu.

Przypomnijmy, że Kacper trafił do Unii we wrześniu 2019 roku z FCB Escolii Varsovii. Mimo zaledwie 17 lat szybko znalazł uznanie w oczach trenera Rafała Smalca i wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. O pracy jaką wykonał najlepiej świadczą liczby. Przez półtora roku ”Karaś” rozegrał łącznie 3191 minut, występując w 45 oficjalnych meczach, strzelając 7 bramek. Dobre występy przełożyły się też na wysoką lokatę klubu na koniec sezonu i sukcesy pucharowe. Z jego pomocą Unia plasowała się w ligowej czołówce III ligi, dwukrotnie sięgając też po Wojewódzki Puchar Polski.

Ten chłopak, swoją ciężką pracą wypracował pozycję w zespole. Kacper ma ogromne wsparcie w Rodzinie, która nie opuszcza żadnego meczu. W Skierniewicach rozwinął się niesamowicie. Będzie nam go brakowało. Cieszymy się jednak z tego awansu. Od pierwszego dnia wiedzieliśmy, że kiedyś do tego dojdzie – komentuje zarząd klubu. – To świadome działanie naszego klubu – dodaje Sebastian Pazurek z Unii Skierniewice. – Ściągnęliśmy Kacpra do Skierniewic, po to by rozwinął się piłkarsko i w przyszłości dostał szansę grania wyżej. Chcemy by przygoda w Unii była dla wielu młodych zawodników trampoliną na wielkie stadiony. Cieszę, się, że cel jaki sobie postawiliśmy, udało się zrealizować.

Unia była pierwszym seniorskim klubem w karierze Kacpra. To budujące, że właśnie Skierniewice ukształtowały go piłkarsko i otworzyły bramy do wielkiego grania. Wcześniej reprezentował barwy juniorów FCB Escolii Varsovii od sezonu 2015/16. W tamtym okresie jego liczby były równie imponujące. Napastnik rozegrał łącznie 102 oficjalne mecze, spędzając na boisku 7732 minuty i strzelając 62 bramki. Pierwsze kroki stawiał w nieistniejącym już klubie SAS VIS 2007 Skierniewice, skąd w 2010 roku trafił do Widoku.

O tym, że polityka szkolenia w klubie jest skuteczna, świadczą także transfery innych zawodników występujących nie tak dawno w Unii. Damian Warchoł trafił do ekstraklasowej Wisły Płock, Adrian Dudziński podpisał kontrakt z drugoligowym Motorem Lubin, Dawid Dzięgielewski zasilił rezerwy warszawskiej Legii, a Michał Brudnicki i Marcin Pieńkowski wzmocnili Polonię Warszawa. Recepta na sukces? Znakomita atmosfera, profesjonalny zespół ludzi i szkolenie na wysokim poziomie – to elementy składowe projektu Unii, które pozwalają młodym zawodnikom przeskoczyć na poziom seniorski i w ekspresowym tempie rozwinąć się piłkarsko.

Kacper to młody, perspektywiczny i utalentowany piłkarz, który z pewnością pomoże Widzewowi w walce o najwyższe cele. Atutami skierniewiczanina jest to, że może grać zarówno na skrzydle, jak i w ataku. Do tego jeszcze przez dwa sezony będzie dysponował statusem młodzieżowca. Skierniewiczanin ma więc wszelkie argumenty na wielkie granie!

Karaś przebywał na testach w Łodzi od początku lipca. W tym czasie pokazał się z niezłej strony, zarówno na treningach, jak i w grach kontrolnych z Wisłą Płock, czy Stalą Rzeszów (strzelona bramka). Ostatecznie 19-latkowi udało się przekonać do swoich umiejętności sztab szkoleniowy Widzewa Łódź, z którym związał się umową

W tej całej historii, najbardziej cieszy fakt, że mowa o chłopaku, który swoją przygodą rozpoczynał właśnie w Skierniewicach.


Fot. Maciej Bryja/ Widzew.com

Karaś! Dziękujemy za wszystko!
Spełniaj marzenia!
Do zobaczenia!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …