Home / Aktualności / Balon pneumatyczny z pełnowymiarowym boiskiem przy Pomologicznej w 2023 roku!

Balon pneumatyczny z pełnowymiarowym boiskiem przy Pomologicznej w 2023 roku!

Znakomite informacje docierają z Warszawy. W 2023 roku przy ul. Pomologicznej powstanie pełnowymiarowe boisko wraz z balonem pneumatycznym. Wszystko dzięki 2,4 mln złotych pozyskanym z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

To bardzo dobre wieści! Od dłuższego czasu wspólnie z władzami miasta i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji staraliśmy się o pozyskanie tej dotacji. Udało się! Unia Skierniewice zyska konkretną bazę szkoleniową, która pomoże nam wskoczyć na inny poziom szkolenia i treningu. To niezwykle ważny krok w rozwoju Klubu, wierzymy ze niebawem nasza infrastruktura piłkarska z nowoczesna baza treningowa i stadionem pozwoli nam wznieść się jeszcze wyżej – komentuje Zarząd Unii Skierniewice.

Dziękujemy Panu prezydentowi, władzom miasta i wszystkim, którzy przyczynili się do tego niekwestionowanego sukcesu. Mówią zgodnie zarządzający Unia Paweł Trojan, Tomasz Gręda i Sebastian Pazurek.

Przypomnijmy, że Skierniewice znalazły się w gronie ośmiu samorządów i dwóch klubów piłkarskich, które uzyskały dofinansowanie. Do kasy miasta trafiło ponad 2,4 mln złotych, co stanowi maksymalny poziom dofinansowania inwestycji. Wartość całego zadania wyniesie nieco ponad 4,8 mln złotych.

Dzięki pozyskanym środkom w Skierniewicach powstanie nowoczesne sportowe rozwiązanie, które przeniesie poziom piłkarskiego szkolenia w Unii Skierniewice na zupełnie nowy poziom. Kryte boisko powstanie w miejscu bocznego placu treningowego przy ulicy Pomologicznej. Inwestycja obejmie rozbiórkę starej infrastruktury i budowę pełnowymiarowego boiska z syntetyczną trawą. Nawierzchnia będzie wypełniona piaskiem kwarcowym, a nie jak w przypadku orlików, gumowym granulatem. Boisko będzie też w pełni nawodnione i wyposażone w 12 zraszaczy.

Całość znajdzie się pod tzw. balonem pneumatycznym, który umożliwi rozgrywanie spotkań i treningów w sezonie jesienno-zimowym. Piłkarski balon zostanie także w pełni wyposażony w sportowy sprzęt: bramki meczowe, rozwiązania treningowe oraz piłki. Nie zabraknie także wiat dla zawodników, dwurzędowych trybun oraz specjalnych piłkochwytów. Boisko będzie także ogrzewane systemem grzewczo-nadmuchowym przez dwie nagrzewnice.

sprawdź również

#KubuśJesteśmyzTobą! Dodatkowy wymiar meczu derbowego z Pelikanem Łowicz!

Zbliża się piłkarskie święto na Stadionie Miejskim. Już 26 kwietnia przy ul. Pomologicznej odbędą się …