Home / Aktualności / Unia lepsza od rezerw Legii w Książenicach

Unia lepsza od rezerw Legii w Książenicach

W meczu 10. kolejki trzeciej ligi, piłkarze Unii pokonali rezerwy warszawskiej Legii (2:0). Bramki dla skierniewiczan zdobył Piotr Kłąb. Była to szósta wygrana drużyny Piotra Kocęby, która pozwoliła utrzymać wysokie trzecie miejsce w tabeli III ligi.

Po pewnym zwycięstwie w Okręgowym Pucharze Polski z rezerwami Pelikana Łowicz (10:0) i ligowym triumfie ze Zniczem Biała Piska (3:2), rozpędzona Unia udała się do Książenic, gdzie swoje mecze na co dzień rozgrywają rezerwy Legii Warszawa. Nowoczesny obiekt legionistów okazał się szczęśliwy dla naszych piłkarzy, którzy pewnie triumfowali po raz szósty w tym sezonie.

Pierwsza połowa toczona w rzęsistym deszczu nie przyniosła bramek, a jedynym wartym do odnotowania akcentem był strzał w poprzeczkę Damiana Makucha z rzutu wolnego. Po zmianie stron oglądaliśmy Unię w najlepszej możliwej wersji. Skierniewiczanie odważniej ruszyli na rywala, a będący w znakomitej dyspozycji Piotr Kłąb dwukrotnie pokonał bramkarza Legii. Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale po kolejnych sytuacjach piłka nie chciała wpaść do bramki. Swoje okazje miała też Legia, ale kapitalnie na linii bramkowej spisywał się Mateusz Wlazłowski.

Ostatecznie to skierniewiczanie cieszyli się z trzech oczek. Wygrana pozwoliła utrzymać wysokie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę, 2 października w Skierniewicach. Rywalem Pilica Białobrzegi. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …