Home / Aktualności / Piłkarze Unii tuż za podium na półmetku sezonu

Piłkarze Unii tuż za podium na półmetku sezonu

11 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek, w sumie 35 punktów i czwarta lokata w tabeli – to liczby, które podsumowują występ piłkarzy Unii Skierniewice w pierwszej odsłonie sezonu 2021/2022 III ligi. Teraz czas na zasłużony odpoczynek.

To była bardzo udana runda dla Unii Skierniewice, choć w sierpniu nowy sezon nie zapowiadał się tak kolorowo. Po letniej rewolucji kadrowej, drużyna była przez większość „ekspertów” skazywana na pożarcie. Przypomnijmy, że w sierpniu ul. Pomologiczną opuściło aż dziewięciu graczy: Michał Brudnicki, Marcin Pieńkowski, Dawid Dzięgielewski, Adrian Dudziński, Kacper Karasek, Paweł Czarnecki, Kamil Łojszczyk, Robert Kowalczyk i Vlad Kudryavtsev). Zmiany dotknęły również sztab szkoleniowy. Miejsce Rafała Smalca zajął dotychczasowy asystent Piotr Kocęba, który w krótkim czasie musiał poskładać zespół i sztab trenerski.

Do Unii przybyło 13 nowych zawodników: doświadczeni Kamil Sabiłło i Bartosz Broniarek oraz młodzi i przebojowi: Bartosz Winkler, Ignacy Ogłoziński, Andrzej Krajewski, Oskar Szczodry, Piotr Drabik, Miłosz Nowak, Gegi Kurtanidze, Przemysław Żuchowski, Damian Pryć, Mateusz Wlazłowski i Rafał Grocholski. Trafne decyzje zarządu i trenera Kocęby pozwoliły kolejny raz zakończyć rundę w ścisłej czołówce ligi, a zespół został okrzyknięty rewelacją rozgrywek, przez dłuższy czas dzielnie broniąc pozycji wicelidera. Unia mogła, a wręcz powinna być druga, ale w ostatniej kolejce niespodziewanie uległa czerwonej latarni ligi – Wissie Szczuczyn (1:3).

Ostatecznie skierniewiczanie uplasowali się na czwartej pozycji, mając tyle samo punktów (35) co trzecia Polonia Warszawa, dwa mniej niż drugi Świt Nowy Dwór Mazowiecki i sześć niż prowadząca Legionovia. Warto dodać, że ekipy spod Warszawy mają po jednym meczu rozegranym więcej.

Najlepszym strzelcem Unii w rozgrywkach był Kamil Sabiłło, który zdobył 12 bramek. Warto dodać, że kolejny rok z rzędu Unia zagwarantowała sobie start w pucharze wojewódzkim, pokonując w 1/2okręgowego Pucharu Polski zespół Zrywu Wygoda aż (5:1). Skierniewiczanie zakończyli swój udział w centralnym Pucharze Polski na etapie 1/16 Finału, przegrywając z liderem Ekstraklasy – Lechem Poznań (0:2).

Teraz drużynę i sztab trenerski czeka zasłużony odpoczynek. Drużyna ma wznowić treningi z początkiem stycznia. Szczegóły poznamy na dniach.

* Tabela może ulec zmianie. Swój mecz rozegrają jeszcze Jagiellonia II Białystok i Mamry Giżycko. 

sprawdź również

Derby są nasze! UNIA – Pelikan (2:1)

Piąte kolejne ligowe zwycięstwo zafundowali kibicom piłkarze Unii. 26 kwietnia w prestiżowym, derbowym starciu z …