Home / Aktualności / Podsumowanie i klubowe plany na nowy rok!

Podsumowanie i klubowe plany na nowy rok!

„(…)W skali szkolnej za rundę wystawiłbym piątkę, a nawet piątkę z plusem. Wykonaliśmy kapitalną robotę, a zawodnicy zasłużyli na odpoczynek” – tymi słowami trener Piotr Kocęba ocenił pierwszą część sezonu. Szkoleniowiec zdradził też plany na początek roku 2022.

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Na piłkarskie zmagania w trzeciej lidze będziemy musieli poczekać aż do 5 marca, kiedy to Unia zainauguruje rundę wiosenną przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie. Zawodnicy zakończyli już treningi i udali się na zasłużony odpoczynek. – Za nami okres roztrenowania, na którym schodziliśmy z obciążeń i w zasadzie bawiliśmy się piłką. Przed nami bardziej przyjemna część, czyli klubowa wigilia i zasłużone urlopy. Treningi wznawiamy 10 stycznia – zdradza trener Kocęba.

Aby jak najlepiej przygotować do piłkarskiej wiosny każdy z zawodników otrzymał indywidualny zakres ćwiczeń do wykonania, dwa tygodnie przed pierwszym treningiem. Po powrocie zespół czeka tydzień wprowadzający, zakończony jak zawsze testami. Intensywność ćwiczeń będzie stopniowo zwiększana w kolejnych dniach. Ostatnim etapem będą sparingi. – Drużyna ma zaplanowane osiem spotkań kontrolnych. Pierwszy już 22 stycznia z Victorią Sulejówek. Następnie drużyna zmierzy się kolejno ze: Zniczem Pruszków, Stalą Głowno, Ursusem Warszawa, Widzewem II Łódź, Wartą Sieradz i KS Kutno. Sprawdzianem generalnym, na tydzień przed meczem z Polonią Warszawa, będzie dwumecz i starcie z Mszczonowianką Mszczonów i Zrywem Wygoda.

Runda na piątkę z plusem

Piłkarze swój ostatni mecz rozegrali 23 listopada, pokonując w Łowiczu zespół Zrywu Wygoda (5:1) w ramach półfinału okręgowego pucharu Polski. Ligę zakończyli już w połowie listopada jw Szczuczynie niespodziewanie przegrywając z miejscową Wissą(1:3). Ostatecznie Unia po rundzie jesiennej uplasowała się na wysokiej czwartej lokacie, notując: 11 zwycięstw, dwa remisy i pięć porażek. Należy pamiętać, że skierniewiczanie, mają jeden mecz rozegrany mniej, niż prowadząca Legionovia i drugi w tabeli Świt. – W skali szkolnej, za rundę wystawiłbym piątkę, a może i pięć z plusem – ocenił szkoleniowiec Unii!- Musimy patrzeć na klub przez pryzmat zmian jakie zaszły w czasie letniej przerwy. A zmiany były bardzo duże i zespół tworzony był w dużej mierze od podstaw.

Trener nie krył zadowolenia z pracy wykonanej jesienią i wysokiej pozycji w klasyfikacji projuniorsystem. – Zawodnicy wykonali kapitalną robotę i zasłużyli, aby być w tym miejscu. To co widzą kibice, to dziewięćdziesiąt minut w meczu, a na końcowy rezultat ma wpływ wiele czynników. Bardzo często o wyniku meczu decyduje przypadek. Między tymi spotkaniami są dziesiątki treningów, czasem w błocie, deszczu czy zimnie. I tu wydaje mi się, że nasza drużyna wykonała największą pracę. . Dodatkowo wyniki udało się pogodzić z wysoką pozycją w klasyfikacji projuniorsystem, przez co klub może zarobić konkretne pieniądze.

Największy minus? Kontuzje.

Szkoda, że przez praktycznie całą rundę borykaliśmy się z mniejszymi czy większymi problemami kadrowymi. Przez długi czas nie mogliśmy korzystać z Mateusza Stępnia czy Bartka Broniarka, kiedy oni wrócili to wypadł Krzysiek Wojciechowski. Do tego mnóstwo mniejszych urazów, przez co ta kadra cały czas była uszczuplona. Z drugiej strony spodziewaliśmy się, że tak to może się potoczyć. W trzy miesiące zagraliśmy 23 spotkania o stawkę, a przykładowo Polonia Warszawa takich spotkań rozegrała 18, Legionovia 19. Przy takim natężeniu spotkań bardzo łatwo o mikrourazy, zwłaszcza kiedy mówimy o półzawodowcach, którzy łączą grę w piłkę z pracą i nie mają sztabu fizjoterapeutów i masażystów do swojej dyspozycji – dodaje szkoleniowiec Unii.

Na wiosnę będzie jeszcze trudniej

– W mojej ocenie runda wiosenna będzie dużo cięższa niż jesień. Dobre wyniki jakie osiągaliśmy idą w świat i może być tak, że jacyś zawodnicy z klubu odejdą do wyższych lig. Kolejna rzecz to nastawienie rywali. Mam wrażenie, że przez dłuższą część rundy rywale traktowali nas z przymrużeniem oka, natomiast teraz do każdego spotkania będziemy przystępować jako czołowy zespół ligi. I w każdym meczu będziemy musieli to udowadniać – zapowiada Kocęba.

Poniżej zimowy pełny rozkład jazdy:

10.01– Początek przygotowań

Sparingi:
22.01 UNIA – Victoria Sulejówek (IV liga)
26.01 UNIA – Znicz Pruszków (II liga)
29.01 UNIA – Stal Głowno (IV liga)
2.02 Ursus Warszawa – UNIA
5.02 UNIA – Warta Sieradz (IV liga)
12.02 (IV liga) Widzew II Łódź – UNIA
19.02 KS Kutno – UNIA
26.02 (IV liga) Mszczonowianka – UNIA / Zryw Wygoda – UNIA

5.02 początek rozgrywek III ligi –
5.03 Polonia Warszawa – UNIA

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …