Home / Aktualności / Pierwszy punkt tej wiosny. Jagiellonia II – Unia (3:3)

Pierwszy punkt tej wiosny. Jagiellonia II – Unia (3:3)

Z cennym punktem wrócili z dalekiego Podlasia piłkarze Unii Skierniewice. W minioną niedzielę w ramach 21. serii gier trzeciej ligi, podopieczni trenera Piotra Kocęby zremisowali po szalonym meczu z rezerwami Jagiellonii Białystok (3:3). Bramki zdobyli Sabiłło, Niedzielski i Stępień.

Po dwóch kolejnych porażkach z; Polonią Warszawa (0:2) i Błonianką Błonie (1:2) skierniewiczanie wreszcie zapunktowali. 20 marca Unia udała się do Białegostoku, by powalczyć z nieprzewidywalnym zespołem Jagiellonii II.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po jednej z pierwszych akcji pokonali Rafała Grocholskiego. Warto dodać, że dla bramkarza Unii był to debiut w pierwszej jedenastce w rozgrywkach trzeciej ligi. Skierniewiczanie szybko odpowiedzieli. Po kwadransie, dobre dośrodkowanie wykończył strzałem głową Konrad Niedzielski, dla którego była to premierowa bramka po powrocie do Skierniewic. Po tym golu, Unia zaczęła przeważać, czego efektem były kolejne okazje bramkowe. Recepty na pokonanie golkipera „Jagi”, mimo wybornych okazji nie potrafili znaleźć jednak Kamil Sabiłło i strzelec bramki Konrad Niedzielski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem (1:1).

Po zmianie stron sytuacja na boisku zmieniała się bardzo dynamicznie, a kibice zgromadzeni w ośrodku treningowym w Białymstoku oglądali jeszcze cztery trafienia. Kilka minut po wznowieniu gry, błąd w szeregach defensywnych Jagiellonii II wykorzystał Kamil Sabiłło. Cztery minuty później do wyrównania doprowadził Maciej Twarowski. Na kwadrans przed końcem, faulowany w polu karnym był Kamil Sabiłło. Do jedenastki podszedł Mateusz Stępień, i Unia ponownie objęła prowadzenie. Radość nie trwała jednak długo. Kilka minut później, Kacper Tabiś zaskoczył Rafała Grocholskiego mocnym strzałem ze znacznej odległości. Młody bramkarz ze Skierniewic wybił piłkę pod nogi nabiegającego napastnika „Jagi”, Jana Majsterka, a ten bez problemów ustalił wynik meczu na (3:3). Tym samym Unia zanotowała trzeci remis w rozgrywkach i obecnie z dorobkiem 36. oczek plasuje się na szóstym miejscu.

Szansa na kolejne punkty w sobotę, 26 marca. O godz. 15:00 na Stadionie Miejskim w Skierniewicach, Unia podejmie trzeci w tabeli Świt Nowy Dwór Mazowiecki.
#WszyscyNaUnię

sprawdź również

#KarnetNaUnie Rusza sprzedaż karnetów na mecze Unii!

16 kwietnia o godz. 12:00 wystartuje sprzedaż karnetów na mecze Unii Skierniewice. Karnet zagwarantuje wejście …