Home / Aktualności / Unia Skierniewice doceniona na dorocznej gali Mistrzów Sportu!

Unia Skierniewice doceniona na dorocznej gali Mistrzów Sportu!

Seniorzy trzeci rok z rządu zostali uznani Drużyną Roku, Konrad Kowalczyk i Damian Makuch znaleźli się w gronie 10. Najlepszych Sportowców Skierniewic 2021 roku, a mecz 1/16 Finału Pucharu Polski zostało uznane wydarzeniem Roku. Unia ponownie została doceniona przez samorząd na dorocznej Gali Mistrzów za 2012 rok.

To był dobry rok w wykonaniu skierniewickich seniorów. Skierniewiczanie uplasowali się w czołówce trzeciej ligi, zajmując 5. lokatę. Po raz trzeci z rzędu zdobyli też Wojewódzki Puchar Polski, dochodząc do 1/16 rozgrywek Pucharu Polski, przegrywając z obecnie najlepszą marką w Polsce, Lechem Poznań (0:2).

Sukcesy pierwszej drużyny zostały kolejny raz docenione na gali podsumowującej sportowy rok w Skierniewicach, która odbyła się w sobotę, 26 marca na nowej sali Centrum Kultury i Sztuki. Skierniewiczanie po raz trzeci z rzędu zostali okrzyknięci Drużyną Roku 2021. W czołowej dziesiątce znaleźli się dwaj czołowi zawodnicy trzecioligowego zespołu: Dziesiąte miejsce zajął Damian Makuch, obecnie zawodnik pierwszoligowego Górnika Polkowice, na podium, na trzecim miejscu znalazł się kapitan zespołu, Konrad Kowalczyk.

Nasz klub został jeszcze wyróżniony tytułem – Wydarzenie Sportowe 2021 za organizację meczu 1/16 Pucharu Polski z Lechem Poznań.

Dziękujemy wszystkim nominowanym i nagrodzonym. To wielki zaszczyt móc reprezentować miasto w całym kraju. Postaramy się, aby kolejne lata, były równie owocne dla miasta i kibiców.