Home / Aktualności / Podsumowanie startów Akademii (26-27.03)

Podsumowanie startów Akademii (26-27.03)

Znakomity mecz Unii 2009 w lidze wojewódzkiej, zwycięstwo rocznika 2012 w Turnieju Emka CUP i owocne występy żaków i rocznika 2011 w starciach z Mazovią, Pelikanem i Orkanem – młodzi adepci akademii Unii w ten weekend dostarczyli nam kolejnych powodów do radości.

Wydarzeniem weekendu niewątpliwie był drugi start piłkarzy z rocznika 2009, którzy debiutują w rozgrywkach II ligi wojewódzkiej młodzika młodszego. Po wysokim zwycięstwie przed tygodniem, z Mazovią Rawa Mazowiecka (4:1), tym razem podopieczni trenera Artura Osadowskiego, w delegacji rywalizowali z Łódzką Akademią Futbolu. Skierniewiczanie kolejny raz pokazali charakter i zdobyli cenny punkt, na bardzo trudnym łódzkim terenie, remisując (2:2). Po dwóch rozegranych kolejkach, zespół Unii przewodzi w tabeli z dorobkiem czterech oczek.

Skład Unii: Dymecki Jakub, Kuś Piotr, Maszkowski Adam, Piorun Mateusz, Rogoziński Dominik, Selenta Adam, Stefaniak Szymon, Szulej Antoni, Terlecki Maciej, Uczciwek Bartosz, Walendzik Dawid, Koliński Mikołaj, Sas Aleksander, Kryczka Brajan.

Intensywnie weekend mają za sobą również zawodnicy z rocznika 2012, którzy rywalizowali na dwóch frontach. Drużyna Karola Skrzydło, w sobotę zainaugurowała starty w lidze okręgowej orlika E2. Po wyrównanym spotkaniu, skierniewiczanie ulegli pierwszej drużynie Orlęt Cielądz (0:1). – Mecz piłkarsko dobry, z nasza dominacją. Rozgrywaliśmy piłkę, tworzyliśmy sytuacje strzeleckie, słowem: piłkarsko wyglądało to dobrze. Niestety, finalizacja akcji, strzały w bramkę, pozostawiały wiele do życzenia. W meczu wystąpiło naszych 12 zawodników. Każdy zaprezentował „co miał”, niestety minimalnie, bo jednym golem, ulegliśmy przeciwnikowi. Jak pokazały warunki meczowe: mecz to nie trening, a siła strzału jednak musi rozrywać siatkę byśmy mogli powiedzieć GOL – podsumował szkoleniowiec Unitów.

Chłopaki wzięli rady trenera Skrzydło na poważnie. Dzień później skierniewicki zespół zrehabilitował się za ligowe niepowodzenie, rywalizując w turnieju EMKA CUP 2012, organizowanym przez Relax Radziwiłłów. Dziesięciu powołanych zawodników, rozegrało łącznie pięć spotkań. Ostatecznie wszystkie mecze udało się wygrać i zasłużenie sięgnąć po puchar EMKA CUP! – Po początkowych trudnościach w organizacji gry, kolejne mecze były już bardzo przyjemne dla oka. Zespół grał dobrze. Rozgrywał piłkę, dominując swoich przeciwników. Mądra gra zaowocowała brakiem straconego gola w całym Turnieju oraz pięknym, wielkim pucharem – powiedział po meczu Karol Skrzydło. – Bardzo cieszy niedzielna postawa zespołu. Cieszy również sobotnie granie. W cały piłkarski weekend 26-27.03 umiejętności zaprezentowało 22 zawodników. Jak widać ciężka praca procentuje – dodał trener Unii 2012. Radości wygranej drużynie dała jeszcze nagroda indywidualna dla Najlepszego Bramkarza – Wiktora Pazurka, który dobrze bronił, ale i grał nogami, rozgrywał, dyrygował zespołem.

Kolejne boiskowe doświadczenie zdobyli młodzi piłkarze w ligach Żak F1 i F2. Ci pierwsi mają za sobą bardzo zacięty i udany mecz z Pelikanem Łowicz (zagrali: Wojtek, Adam, Gabryś, Kuba, Janek P., Janek K., Marcel, Filip, Przemek), drudzy z powodzeniem rywalizowali z Mazovią Rawa Mazowiecka (zagrali: Bartek J., Piotrek, Mikołaj, Marcel, Sergiusz, Nikodem, Bartek K., Rafał).

Podsumowując weekend nie sposób nie wspomnieć o przetarciu przed ligową rzeczywistością Unii 2011, która w sprawdzianie generalnym, sparowała z Mszczonowianką Mszczonów. Za tydzień pierwszy mecz o punkty z Pogonią Zduńska Wola. W weekend swój sparing rozegrała również drużyna niebieska Unii 2011, która zebrała cenne doświadczenie w starciu z Orkanem Sochaczew.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne występy!

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …