Home / Aktualności / Akademia z kolejnymi sukcesami. Podsumowanie gier 22-25 kwietnia

Akademia z kolejnymi sukcesami. Podsumowanie gier 22-25 kwietnia

Wygrane roczników: 2010 z Pogonią, 2011 z Włókniarzem, 2012 z Mazovią, udane sparingi najmłodszych i porażka Unii 2009 w lidze wojewódzkiej – to najnowsze wyniki młodych adeptów piłkarskich z Akademii Unii Skierniewice.

Za nami kolejne udane występy w wykonaniu młodych zawodników „unijnej” szkółki. Bardzo dobrze weekendowe granie będą wspominać zawodnicy z rocznika 2011, którzy w Pabianicach grali z miejscowym Włókniarzem –Nasze zwycięstwo było bezdyskusyjne i nawet przez moment nie było zagrożone. Piłkarsko prezentowaliśmy się znacznie lepiej od przeciwnika i zasłużenie wygrywamy– ocenił szkoleniowiec grupy, Michał Koliński. Za tydzień skierniewiczanie udadzą się do Łodzi, na mecz z zespołem Łódzkiej Akademii Futbolu.

Powodów do dumy dostarczyła również ekipa z rocznika 2012 roku, która pewnie pokonała pierwszy zespół Mazovi Rawa Mazowiecka. – Mimo licznych problemów personalnych, kilku rotacji w składzie i na pozycjach, nasza UNIA zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Zagraliśmy zespołowo, zwłaszcza w dwóch pierwszych odsłonach, w których dominowaliśmy i wygrywaliśmy zasłużenie. Duże brawa dla całego zespołu! Pokazaliśmy się z dobrej piłkarskiej strony. Gratulacje również dla zespołu gospodarzy, który postawił twarde warunki przez co mecz był zacięty i na wysokim poziomie– podsumował trener Karol Skrzydło.

W lidze F1 pewną wygraną zanotowała drużyna Unii z rocznika 2013/2014, która okazała się lepsza od Akademii Piłkarskiej Sadkowice. W lidze wojewódzkiej ambitnie walcząca drużyna z rocznika 2009, wyraźnie uległa liderom z UKS-u MABO Piotrków Trybunalski. Jesteśmy przekonani, że mimo porażki skierniewiczanie zdobyli cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

Nietypowo, bo w poniedziałek 25 kwietnia swoje spotkanie rozegrała grupa 2010. Zespół prowadzony przez trenera Jarosława Foksa pewnie pokonał w zaległym meczu Pogoń Godzianów, dopisując sobie kolejne trzy oczka. Również w poniedziałek swoje pierwsze kroki za kamerą stawiała drużyna 2011, której zawodnicy będą głównymi bohaterami, sobotniego programu TVP 3 Łódź – „Piłkarski Talent”.

Kolejne sportowe emocje

W najbliższych dniach czeka nas kolejna dawka sportowych emocji. Już w najbliższą środę, 27 kwietnia o godz. 17:00 Unia 2010 zawalczy w derbowym pojedynku z Widok 2010. Początek spotkania o godz. 17:00 na sztucznym boisku przy ul. Pomologicznej.

W weekend czekają nas dwa kolejne ekscytujące pojedynki. W sobotę, 30 kwietnia o godz. 13:30 w ramach ligi wojewódzkiej, rocznik 2009 podejmie w Skierniewicach Andrespolię. W niedzielę, 1 maja rocznik 2010 zmierzy się z Orlętami Cielądz. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00!

#WszyscyNaUnię 

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …