Home / Aktualności / Kacper Karasek wspólnie z Widzewem Łódź awansował do Ekstraklasy!

Kacper Karasek wspólnie z Widzewem Łódź awansował do Ekstraklasy!

Wielki dzień dla wszystkich sympatyków Widzewa Łódź, ale i Skierniewic. 22 maja, po ośmiu latach przerwy, do Ekstraklasy wrócił czterokrotny Mistrz Polski. W walce o awans drużynie prowadzonej przez trenera Janusza Niedźwiedzia pomógł były zawodnik Unii Skierniewice – Kacper Karasek.

Młody skierniewiczanin wielokrotnie w tym sezonie pojawiał się na boisku Fortuny 1. Ligi. Mimo młodego wieku wystąpił w 11. oficjalnych spotkaniach pierwszej ligi, spędzając na placu gry 254 minuty, raz wpisując się na listę strzelców w meczu ze Skrą Częstochowa. Skierniewiczanin wystąpił także w spotkaniach ze: Stomilem Olsztyn, Odrą Opole, Puszczą Niepołomice, GKS-em Jastrzębie, Koroną Kielce, ŁKS-em Łódź, Resovią Rzeszów, Podbeskidziem Bielsko Biała i Arką Gdynia. Karasek trzykrotnie wystąpił również w meczach Pucharu Polski, spędzając na boisku 180 minut, zdobywając dwie bramki z Resovią Rzeszów i GKS-em Jastrzębie. Skierniewiczanin zagrał też w meczu 1/8 Pucharu z Wisłą Kraków.

Przypomnijmy, że do Łodzi trafił 21 lipca po dwóch latach gry w Unii Skierniewice. Przy ul. Pomologicznej rozegrał dwa niezwykle udane sezony. Mimo zaledwie 17 lat szybko znalazł uznanie w oczach trenera Rafała Smalca i wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Ten okres spędzony przy P8, ukształtował go piłkarsko. O pracy jaką wykonał najlepiej świadczą liczby. Przez półtora roku ”Karaś” rozegrał łącznie 3191 minut, występując w 45 oficjalnych meczach, strzelając 7 bramek. Dobre występy przełożyły się też na wysoką lokatę klubu na koniec sezonu i sukcesy pucharowe. Z jego pomocą Unia plasowała się w ligowej czołówce III ligi, dwukrotnie sięgając też po Wojewódzki Puchar Polski. Wcześniej Karasek reprezentował barwy FCB Escolii Varsovii i Widoku Skierniewice.

Kacper będzie kolejnym ekstraklasowiczem ze Skierniewic. Udany sezon w barwach Wisły Płock rozegrał również były „unita” Damian Warchoł.

Gratulujemy awansu, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …