Home / Aktualności / Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku – Unia czwarta w Województwie!

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku – Unia czwarta w Województwie!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 złożona w większości z piłkarzy Akademii Unii Skierniewice z rocznika 2012 i 2013, zajęła 4. miejsce w Finale Wójewódzkim Turnieju – „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” chłopców w kategorii U10.

Ogólnopolski Turniej Tymbarku był w tym roku XXII edycją zmagań piłkarskich dziewcząt i chłopców z całej Polski! Rozgrywki prowadzone w formie eliminacji w 16 województwach od kilku lat kończy finał na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Nasza reprezentacja to chłopcy trenujący w Unii lub mający z nią w przeszłości styczność. Siedmiu od lat szkoli się pod okiem trenera Karola Skrzydło, jeden gra na co dzień pod okiem Michała Kolińskiego.

Przygodę z „Tymbarkiem” nasi zawodnicy rozpoczęli wygrywając turniej eliminacyjny w Skierniewicach gdzie okazali się najlepsi w gronie czterech startujących szkół. Tym samym otrzymując prawo gry w Turnieju Finałowym w Łodzi! W piątek, 20 maja na obiektach treningowych Łódzkiego Klubu Sportowego, reprezentacja SP2 wygrała swoją grupę bez straty punktu, a następnie uzyskała pozytywny wynik w rywalizacji ćwierćfinałowej! – W piątek pokonaliśmy reprezentacje szkół z: Koluszek, Moszczenicy, Konstantynowa Łódzkiego i Łęczycy. W efekcie będąc w najlepszej czwórce województwa, SP2 mogło zagrać w wąskim finale „Top 4” na głównym stadionie ŁKS. Sobotnie zmagania rozpoczęliśmy meczem półfinałowym z najsilniejszym zespołem turnieju, późniejszym zwycięzca: MG13 (Marcin Gortat 13 – zespół ŁKS rocznika 2012). Mecz zakończył się wygraną łodzian i to oni awansowali do finału. W meczu o trzecie miejsce i naszej słabej dyspozycji psychicznej niestety ulegliśmy SP6 Zduńska Wola – relacjonuje trener Karol Skrzydło.

Pomimo mało udanej soboty na stadionie ŁKS-u zrobiliśmy świetną reklamę skierniewickiej piłce, naszemu miastu! W piątkowych zmaganiach wygraliśmy więcej niż chcieliśmy. Jechaliśmy do Łodzi po walkę i dobre pokazanie się, a wygraliśmy WIELKI FINAŁ NA STADIONIE ŁKS! Spełniliśmy swoje marzenia! Zagraliśmy na pięknym stadionie, na którym wielu dorosłych marzy zagrać!! Nam się to udało i nikt nam tej radości już nie odbierze – ocenia szkoleniowiec czwartej drużyny w województwie, Karol Skrzydło.

DUŻE BRAWA DLA CAŁEGO ZESPOŁU! BYLIŚCIE WSPANIALI!
Skład reprezentacji: Wiktor Pazurek (br) – Larczyński Franciszek, Nowak Olaf – Pazurek Nikodem – Aleksandr Pohorielov, Kacper Kulawiak – Jagodziński Jan, Skibiński Miłosz, Klimczyk Jakub. Podziękowania dla rodziców rocznika 2012 za transport na sobotnie zmagania oraz pyszna pizzę na zakończenie!

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …