Home / Aktualności / Rezerwy Unii lepsze od Widoku Skierniewice

Rezerwy Unii lepsze od Widoku Skierniewice

Podopieczni trenera Artura Osadowskiego pokonali przed własną publicznością Widok Skierniewice (2:1) w ramach 27. kolejki ligi okręgowej. Obie bramki dla Unii zdobył Przemysław Żuchowski.

W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. Widok miał przewagę w posiadaniu piłki, a Unia, stworzyła sobie więcej konkretnych sytuacji bramkowych. Piłka do siatki jednak nie wpadła i obie drużyny przed przerwą musiały zadowolić się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron, sygnał do ataku dał Przemek Żuchowski, który w okolicach 60 minuty spotkania popisał się kapitalną indywidualną akcją, którą zakończył celnym i ładnym uderzeniem w okienko bramki. Od tego momentu Widok ruszył mocniej, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, za sprawą Żuchowskiego. Snajper Unii wykorzystał nieporozumienie w obronie” osiedlowych”, strzelając z ostrego kąta po długim słupku. I było (2:0) dla Unii! Widok dalej atakował i prowadził grę, a Unia grała z kontry. Gdyby nie brak skuteczności Jarka Medwida i Vlada Tsurkana, wynik mógł być jeszcze bardziej okazały. Widok tego dnia było stać tylko na jedno trafienie, autorstwa Rafała Głębockiego z rzutu karnego.

– Mecz na pewno dostarczył wielu emocji, był zacięty a zawodnicy jak to w derbach walczyli o każdy centymetr boiska. Obydwie drużyny zasługują na słowa uznania. Moim zdaniem wygraliśmy bo byliśmy do tego bardziej zmotywowani, chłopaki bardzo dobrze e sobą współpracowali i uzupełniali się na boisku. Zostawili na boisku dużo zdrowia i przede wszystkim serca – podsumował trener Artur Osadowski.

Dzięki wygranej, Unia dopisała sobie cenne trzy oczka. Przed zespołem Artura Osadowskiego jeszcze trzy ważne mecze, kolejno z: Olimpią Jeżów, Koroną Wejsce i Orletami Cielądz.

Skład: Kołaczek Mateusz, Seferyński Jakub, Drabik Piotr, Kacprzycki Kacper, Krupiński Mateusz, Karwat Michał, Słoma Piotr, Trubnikov Oleg, Krawczyk Paweł, Żuchowski Przemysław, Tsurkan Vladislav, Smagor Aleksander, Felczyński Łukasz, Bojańczyk Michał, Iwańczyk Bartosz, Medwid Jarosław.

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …