Home / Aktualności / Zmiany w sztabie szkoleniowym Unii!

Zmiany w sztabie szkoleniowym Unii!

Informujemy, że wraz z finiszem sezonu 2021/2022 swoją pracę w roli pierwszego trenera skierniewickiej Unii, zakończył Piotr Kocęba.

Piotrek kierował pierwszą drużyną przez całą kampanię 2021/2022. W tym czasie w 36 meczach zanotował 15 zwycięstw, 4 remisy i 17 porażek. Szczególnie udana była runda jesienna, kiedy to drużyna znajdowała się w ścisłej czołówce, przez dłuższą chwilę będąc nawet wiceliderem tabeli. Na półmetku, skierniewiczanie zajęli ostatecznie czwartą lokatę. To niewątpliwie sukces drużyny, która latem 2021 przeszła prawdziwą rewolucję kadrową. Piłkarska wiosna była już nieco mniej udana, a Unia ostatecznie uplasowała się tuż za pierwszą dziesiątką. Warto pamiętać, że przez cały sezon, trener zgodnie z filozofią klubu stawiał w głównej mierze na młodzieżowców, którzy w każdym spotkaniu stanowili większość wyjściowej jedenastki i ogrywali się na poziomie trzecioligowym.

Trener Kocęba kierował Unią także w udanym występie przeciwko Lechowi Poznań (Mistrz Polski 2021/2022) w ramach 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Unia przegrała (0:2), ale zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, co podkreślał ówczesny trener Kolejorza, Maciej Skorża. Niestety nie udało się zrealizować głównego celu na ten rok, czyli czwartej kolejnej obrony Wojewódzkiego Pucharu Polski. Skierniewiczanie odpadli w półfinale, ulegając pechowo w Łodzi z rezerwami łódzkiego Widzewa (2:3). Wcześniej Piotrek jako asystent trenera Rafała Smalca, sięgnął po to trofeum trzykrotnie, od 2019 do 2021 roku!

Nazwisko nowego trenera poznamy na dniach. Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów, gdzie będziemy na bieżąco informować o sytuacji w klubowej szatni.

Piotrek dziękujemy za wszystko!

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …