Home / Aktualności / OFICJALNIE! Dawid Kroczek nowym trenerem Unii!

OFICJALNIE! Dawid Kroczek nowym trenerem Unii!

Od nowego sezonu trenerem Unii Skierniewice będzie były szkoleniowiec pierwszoligowej Apklan Resovii Rzeszów, Dawid Kroczek.

33-latek pełnił funkcję pierwszego trenera drużyny z Rzeszowa przez ostatnie dziewięć miesięcy. Solidna praca pozwoliła uplasować się na 11. miejscu w tabeli 1. ligi z 44 punkami na koncie i tylko sześcioma oczkami straty do szóstego Chrobrego Głogów. Kroczek objął stery w Resovii 29 września 2021 roku, zastępując na stanowisku Radosława Mroczkowskiego. Prowadził klub z Rzeszowa w 26 spotkaniach, jako pierwszy trener i 29, jako trener asystent.

Teraz Kroczek postanowił spróbować swoich sił w skierniewickiej Unii, bo jak twierdzi w drużynie drzemie ogromny potencjał, który trzeba wykorzystać. Głównym celem na najbliższe lata pracy jest oczywiście awans na wyższy poziom rozgrywkowy. Urodzony w Łodzi szkoleniowiec wraca tym samym w rodzinne strony, bowiem przed pobytem w Rzeszowie, był opiekunem m.in. Sokoła Aleksandrów Łódzki.  To właśnie z Aleksandrowem był związany od 6 lipca 2019 do 2 grudnia 2020, prowadząc zespół w 36 spotkaniach. Kibice szczególnie zapamiętają sukcesy z sezonu 2019/2020, kiedy to zdobył wicemistrzostwo trzeciej ligi, będąc o włos od awansu szczebel wyżej.

To młody trener posiadający ogromną wiedzę i warsztat z nowoczesnym podejściem do piłki. Był najmłodszym trenerem w stawce pierwszoligowców. Ma za sobą 14 lat pracy na stanowisku. Jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenie, zarówno na poziomie trzeciej, jak i pierwszej ligi, pozwolą osiągnąć upragniony cel na najbliższe lata – awans do 2. ligi!

Dodajmy, że wraz z trenerem Kroczkiem do zespołu dołączy trener przygotowania motorycznego. Na dniach poznamy pełny skład sztabu trenerskiego.
Trenerze witamy na pokładzie!
Życzymy powodzenia i sukcesów przy P8!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …