Home / Aktualności / Wielki dzień stał się faktem! Rusza przebudowa Stadionu Miejskiego w Skierniewicach!

Wielki dzień stał się faktem! Rusza przebudowa Stadionu Miejskiego w Skierniewicach!

29 czerwca prezydent Krzysztof Jażdżyk podpisał umowę z firmą Mirbud na przebudowę Stadionu Miejskiego w Skierniewicach. Do końca października 2023 roku przy ul. Pomologicznej powstanie nowoczesny obiekt, który pozwoli szkolić kolejne pokolenia piłkarzy. 

W wydarzeniu uczestniczyło wielu znamienitych gości w tym. m. in. Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda, Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, parlamentarzyści, czy prezes Ośrodka i Rekreacji Marek Kujawski. Na miejscu był obecny zarząd Unii Skierniewice, który dołożył i swoją cegiełkę do tego wielkiego dnia.Ostatnie lata to bowiem pasmo sukcesów klubu. Unia od kilku lat zajmuje czołowe miejsca w tabeli trzeciej ligi. Trzy lata z rzędu sięgnęła po Wojewódzki Puchar Polski, awansując na szczebel centralny rozgrywek i podejmując takie piłkarskie marki jak: Lech Poznań, Widzew Łódź i Piast Gliwice. Mimo, że potyczki zakończyły się wygraną gości, Unia za każdym razem prezentowała się z bardzo dobrej strony, zarówno na poziomie boiskowym, jak i organizacyjnym, przynosząc miastu i swoim kibicom, wielu powodów do dumy. Nie przez przypadek, skierniewicka drużyna trzykrotnie zdobyła tytuł Drużyny Roku w miejskim plebiscycie na sportowca roku. Te wszystkie osiągnięcia, ściąganie do Skierniewic najlepsze drużyny w Polsce, jak i wieloletnie rozmowy doprowadziły do tego ważnego dnia.

– Wielkie podziękowania dla ministra, wojewody, prezydenta i parlamentarzystów. Dziś jest wielki dzień, na który my i kolejne pokolenia piłkarskie czekaliśmy przez lata. Cieszymy się, że nasze marzenia się spełniają, a nasza praca i trud zostały docenione. Liczymy, że nowy stadion, będzie nowym otwarciem również dla naszego klubu, który ostatnimi czasy przynosił miastu wielu powodów do radości – powiedział Sebastian Pazurek z zarządu skierniewickiej Unii. – Jakiś czas temu poszliśmy do prezydenta z gotowym projektem sportowym, który konsekwentnie realizujemy od dłuższego czasu. Reaktywowaliśmy klub, wprowadziliśmy go do 3. ligi. Mamy postawiony cel na kolejne lata, który będzie osiągnąć zdecydowanie łatwiej przy takiej infrastrukturze. Dziękujemy – dodał Paweł Trojan.

Aby sportowe wyniki były możliwe, potrzeba nie tylko świetnie wyszkolonych zawodników i wychowanków klubów, ale także profesjonalnego zaplecza technicznego. Nowy stadion to sportowe marzenie, które od lat zaprząta głowy samorządowców, działaczy, sportowców i kibiców. Rozpoczynająca się inwestycja pozwoli stworzyć nowoczesny i kompleksowy obiekt sportowy, który infrastrukturalnie wprowadzi skierniewicki sport w nową epokę.

W ramach zadania zostanie kompleksowo przebudowana płyta główna boiska, która zostanie wyposażona w nowoczesny system nawadniania. Nawierzchnia trawiasta pokryje cały plac boiska, który łącznie ma blisko 9 tys. m². Murawę oświetli także profesjonalne oświetlenie, a o informacyjną oprawę będzie można zadbać na ekranach LED. Oprócz głównego pełnowymiarowego boiska powstanie jeszcze jedna przestrzeń do treningów o powierzchni nieco ponad 2,5 tys. m².

Zupełną nowością będą także dwa kryte boiska, realizowane w ramach rozpoczynającej się inwestycji. Syntetyczna murawa wzbogacona piaskiem kwarcowym zostanie zadaszona balonem pneumatycznym. Drugi balon przykryje kolejne przestrzenie treningowe. Co ważne, zadanie obejmuje także realizację pełnego wyposażenia sprzętowego. Pneumatyczne konstrukcje pozwolą mieszkańcom regionu oraz Miasta Skierniewice korzystać z profesjonalnej bazy treningowej także w okresie jesienno-zimowym.

Inwestycja będzie spełnieniem marzeń kibiców, których w mieście nie brakuje. Na nowym obiekcie zasiądzie blisko 5 tys. osób. Trybuny zostaną w pełni zmodernizowane oraz zadaszone. Nowy stadion będzie miał także pełne zaplecze klubowe oraz przestrzeń garażowo-magazynową. Modernizacja terenu przy ulicy Pomologicznej 8 pozwoli na organizację wydarzeń sportowych oraz sportowo-kulturalnych, które będą spełniały największe wymogi komfortu oraz bezpieczeństwa.

Wartość umowy ogółem: 49 470 000,00zł.
Źródła finansowania zadania:
• środki własne budżetu miasta;
• Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (promesa w kwocie 28 478 098,23 zł);
• Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej Zadania Inwestycyjnego w Ramach Programu Budowy Zadaszeń Boisk Piłkarskich – Edycja 2021 (dofinansowanie w kwocie  2 409 100,00 zł).

Wykonawca robót: MIRBUD SA ze Skierniewic.

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …