Home / Aktualności / OFICJALNIE! Adrian Jarecki Trenerem Przygotowania Motorycznego!

OFICJALNIE! Adrian Jarecki Trenerem Przygotowania Motorycznego!

36-letni Adrian Jarecki dołączył do sztabu szkoleniowego Unii Skierniewice. Trener będzie asystentem  Dawida Kroczka, odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne zawodników w nowej kampanii 2022/2023.

W Skierniewicach będę pracował jako asystent trenera Dawida Kroczka, odpowiadając przede wszystkim za przygotowanie fizyczne zawodników. Podjęliśmy się pracy w tym klubie, ze względu na wyzwanie sportowe i bardzo ciekawą wizję budowania zespołu – powiedział po parafowaniu kontraktu trener Adrian Jarecki.

Adrian to profesjonalista, człowiek skromny o ogromnej wiedzy, który od dłuższego czasu zajmuje się przygotowaniem fizycznym. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Przygotowania Motorycznego w Grach Zespołowych na AWF w Katowicach, studia magisterskie na kierunku wychowanie fizyczne na AWF w Warszawie. Posiada licencję trenera UEFA B. Był uczestnikiem wielu szkoleń. Do tych najważniejszych należą m. in.: Elite Performance Institute Level 1, SCIENCE4FOOTBALL CONGRESS, Neuro Training in Sport, The Game SPEED System Movement training for superior sport performance czy szkolenie z zakresu długofalowego rozwoju motorycznego prowadzone przez Better Way Sport Performance.

Jarecki realizuje się też jako trener, czy trener asystent. Pracował m .in.: w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi przez kilka lat doskonaląc umiejętności młodzieży. W ostatnich latach współpracował z trenerem Kroczkiem w pierwszoligowej Resovii Rzeszów oraz trzecioligowym Sokole Aleksandrów Łódzki. To zgrany duet, który z pewnością pomoże drużynie powalczyć o najwyższe cele.

Pracę w piłce zaczynałem od roli trenera piłki nożnej w zespołach młodzieżowych UKS SMS Łódź, następnie pełniłem funkcję trenera przygotowania motorycznego w akademii oraz zespole seniorski T.S Sokół Aleksandrów Łódzki. Dzięki zdobytemu doświadczeniu, ciężkiej pracy i ciągłemu rozwojowi swoich kompetencji wraz z Dawidem, dostaliśmy szansę pracy na poziomie centralnym, przez półtora roku realizując swoją pasję w Resovii Rzeszów – dodaje trener asystent.

Jarecki postara się podciągnąć chłopaków od strony przygotowania motorycznego. W klubie przeprowadzone zostaną szczegółowe testy sprawnościowe, które dadzą odpowiedź jak pracować, jakie systemy wdrożyć w dalsze treningi, by jak najlepiej przygotować piłkarzy do piłkarskiej jesieni. – W mojej pracy starałem się korzystać z takich narzędzi, które dają optymalne możliwości i wykorzystanie ich w treningu, dlatego testy, które mamy zaplanowane na pierwszym mikro cyklu okresu przygotowawczego, muszą spełniać powyższe kryteria. Będziemy stosować taką baterię testów, która da nam informację zwrotną w jakiej dyspozycji są zawodnicy, ale również pomoże przełożyć tę wiedzę na proces szkolenia – tłumaczy Jarecki, dodając, że priorytetem jest dla niego wdrożenia takiego modelu działań, który pozwoli utrzymać zdrowych i sprawnych zawodników.

– Planując swoją pracę szczególną uwagę zwracam na temat prewencji urazów, ponieważ kontuzje uniemożliwiają zawodnikom utrzymanie rytmu treningowego i meczowego, który jest sprawą nadrzędną, a wstawki motoryczne mają tylko pomagać zawodnikom przede wszystkim podnosić poziom piłkarski. Najważniejszy jest efekt końcowy, czyli zdrowi i sprawni zawodnicy, których dobra dyspozycja przekłada się na wynik sportowy drużyny.

Trenerze! Witamy na pokładzie!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …