Home / Aktualności / Oficjalnie! Paweł Czarnecki zawodnikiem Unii!

Oficjalnie! Paweł Czarnecki zawodnikiem Unii!

Kolejny silny i doświadczony obrońca wzmocni w nowym sezonie linię defensywną zespołu Unii. Tym razem do drużyny, po roku przerwy wraca Paweł Czarnecki. Ostatni sezon 25-latek spędził w barwach warszawskiego Ursusa.

To już piąty transfer w tym oknie transferowym, a czwarty bezpośrednio związany z linią obronną. Do grona nowych defensorów: Jakuba Bartosińskiego, Adriana Dudzińskiego i Maksyma Rosińskiego już oficjalnie dołączył doskonale wszystkim znany Paweł Czarnecki.

Urodzony w Żyrardowie zawodnik ostatni rok spędził w barwach warszawskich „traktorków”, spędzając na boisku 2465 minut, grając w 28 meczach. W tym czasie zdobył bramkę i zanotował dwie asysty. Wcześniej „Czarny” przez trzy sezony bronił barw Unii, występując w 56 spotkaniach, strzelając 8 bramek. Łącznie na boiskach trzeciej ligi Czarnecki wystąpił w 84 meczach, spędzając na placu gry 7,367 minut – co jest jednym z najwyższych wyników. Zdobył z Unią potrójny wojewódzki puchar Polski. Teraz liczymy, że pomoże drużynie osiągnąć kolejne cele.

Paweł po podpisaniu kontraktu zdradził kulisy powrotu do Unii. Ocenił też nowy projekt zaproponowany przez sztab szkoleniowy – Pierwszy kontakt był od trenera Kroczka. Później odzywał się zarząd Unii. Po dwóch, trzech rozmowach byliśmy dogadani. W szatni jest bardzo dużo młodych osób. Widać, że buduje się tu nowa, silna drużyna. Część zawodników znam, przyjęli mnie z uśmiechem na twarzy. Z trenerem Dawidem Kroczkiem już rozmawiałem, cieszę się na tę współpracę. To bardzo dobry szkoleniowiec, który wykonał kawał roboty w Rzeszowie. Myślę, że nasza praca będzie się dobrze układała, co przełoży się na sukces całego zespołu – dodał Czarnecki.

Paweł! Witamy ponownie na pokładzie!

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …