Home / Aktualności / Piłkarze Unii  rozpoczęli przygotowania do piłkarskiej wiosny!

Piłkarze Unii  rozpoczęli przygotowania do piłkarskiej wiosny!

Z uśmiechem na twarzy do treningów wrócili piłkarze Unii. 9 stycznia drużyna odbyła pierwsze noworoczne zajęcia w Skierniewicach. Najbliższe tygodnie będą wypełnione ciężką pracą na salach treningowych i boisku. Nie zabraknie też sparingów, a wszystko po to by jak najlepiej przygotować się do piłkarskiej wiosny. 

Przypomnijmy, że zawodnicy trenowali indywidualnie zgodnie z przygotowanym planem już w trakcie przerwy świąteczno-noworocznej. – Chcieliśmy w ten sposób utrzymać poziom motoryczny, a każdy z zawodników miał zrealizować jednostki związane z siłą oraz akcenty wytrzymałościowe. Mam nadzieję, że każdy sumiennie wykonał to zadanie, co pozwoli spokojnie przygotowywać się do sezonu – powiedział trener Kroczek.

Na pierwszym wspólnym treningu w nowym roku, drużyna skupiła się na badaniach i testach wytrzymałościowych. Zajęcia odbyły się na hali ośrodka sportu i rekreacji w Skierniewicach. W kolejnych dniach zawodnicy przeniosą się na boisko w Żyrardowie, wszystko w związku z trwającą przebudową stadionu i kompleksu boisk przy ul. Pomologicznej. –  Pierwszy tydzień mocno wprowadzający, wypełniony mniejszą ilością jednostek treningowych. Z tygodnia na tydzień będziemy zwiększali intensywność, by być optymalnie gotowym na wiosnę – powiedział trener Dawid Kroczek.

W trakcie tych siedmiu tygodni Unia rozegra w sumie osiem gier kontrolnych. Pierwsza już po niespełna dwóch tygodniach pracy z: Sokołem Aleksandrów Łódzki (21.01) i Victorią Sulejówek (28.01). W lutym zespół zmierzy się z sześcioma innymi ekipami. Na początek  z sąsiadem z ligowej tabeli/ trzecią Lechią Tomaszów Mazowiecki (1.02). Następnie sprawdzi formę drugoligowego Znicza Pruszków (4.02). Tydzień później zagra z warszawskim Ursusem (11.02), a następnie z silnym przedstawicielem drugiej ligi – KKS Kalisz (17.02). Na tydzień przed wznowieniem rozgrywek Unia rozegra dwumecz z łódzkimi klubami: rezerwami Widzewa Łódź oraz pierwszym zespołem AKS SMS Łódź.

– Przed nami 7 tygodni przygotowań. Chcemy ten czas mocno przepracować, by pokazać się z jak najlepszej strony na wiosnę – zapowiada trener Dawid Kroczek.

Drużynie życzymy powodzenia! 

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …