Home / Aktualności / OFICJALNIE! Szymon Łapiński w Unii!

OFICJALNIE! Szymon Łapiński w Unii!

Szymon Łapiński, ofensywny pomocnik pierwszoligowej Odry Opole zasilił szeregi skierniewickiej Unii. 22- letni zawodnik to pierwszy transfer tej zimy.

Nasz nowy nabytek ostatnie pół roku spędził w pierwszoligowej Odrze Opole, występując w dziewięciu spotkaniach (m. in.: Wisłą Kraków, Resovią Rzeszów, Arką Gdynia czy Górnikiem Łęczna), zdobywając dwie bramki, spędzając na placu gry 300 minut. Swoją przygodę Łapiński rozpoczął w Mamrach Giżycko.

– Cieszę się z dołączenia do drużyny. Spodobał mi się projekt i wizja na kolejne lata. Szatnia przywitała mnie bardzo dobrze. W Skierniewicach chcę pomóc drużynie osiągnąć zamierzone cele – powiedział nowy nabytek Unii.

Z drużyny, w której stawiał pierwsze kroki, przeniósł się do Jagiellonii Białystok. Z „Jagi” Szymon wypożyczany był do Wigier Suwałki i GKS-u Bełchatów, gdzie również posmakował gry na pierwszoligowych boiskach (39 meczów w I lidze). Pomocnik w swoim CV ma także dwa występy w reprezentacji Polski do lat 18. W lipcu 2021 roku wrócił do swojego macierzystego klubu, gdzie wystąpił we wszystkich meczach sezonu 2021/2022. W 36 meczach (aż 32 w pełnym wymiarze czasowym) rozegrał 3203 minuty, zdobył 5 goli i zanotował 12 asyst.
Liczymy, że jego ofensywne akcje przyniosą naszemu zespołowi wiele trafień. Szymon! Witamy na pokładzie!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …