Home / Aktualności / Unia wraca do gry! W sobotę inauguracja z Zambrowem!

Unia wraca do gry! W sobotę inauguracja z Zambrowem!

Po ponad stu dniach wracają piłkarskie rozgrywki w trzeciej lidze. 4 marca podopieczni trenera Dawida Kroczka podejmą na Stadionie w Nieborowie Olimpię Zambrów. Skierniewiczanie na druga połowę sezonu wystartują z pozycji wicelidera tabeli. Do pierwszej Pogoni Grodzisk skierniewiczanie tracą zaledwie dwa oczka. 

Ostatnie spotkanie piłkarze Unii rozegrali 19 listopada, pokonując przed własną publicznością Pilicę Białobrzegi (4:1). Od tamtego czasu minęło już ponad sto dni. W tym czasie zawodnicy najpierw trenowali indywidualnie w trakcie przerwy świąteczno-noworocznej, by następnie spotkać się na wspólnych zajęciach 9 stycznia. Przez kolejne siedem tygodni zespół ciężko pracował, a treningi ze względu na przebudowę obiektu przy ul. Pomologicznej odbywały się na boiskach w Żyrardowie i Sierakowicach.

W tym czasie rozegrano w sumie siedem gier kontrolnych. Trzy z nich udało się wygrać z: Widzewem II Łódź (5:1), Ursusem Warszawa (4:1) i Lechią Tomaszów Mazowiecki (2:1), zremisować z AKS SMS Łódź (3:3), a trzy przegrać z przedstawicielami drugiej ligi: KKS Kalisz (1:3) i Zniczem Pruszków (0:4) oraz niżej notowaną Victorią Sulejówek (2:3) na początku przygotowań. Szczególnie dobrze drużyna zaprezentowała się w minioną sobotę, 25 lutego, pewnie ogrywając rezerwy łódzkiego Widzewa aż (5:1).

Zadowolenia z wykonanej pracy nie krył po spotkaniu trener Kroczek, który pochwalił zespół za dobrze wykonane zadanie. – To nasz zdecydowanie najlepszy mecz ze wszystkich gier kontrolnych, w którym najwięcej rzeczy zrealizowaliśmy jako drużyna. Jesteśmy zadowoleni, ale na spokojnie do tego podchodzimy no bo czekamy na rozgrywki ligowe. W spotkaniu tym błysnął nasz duet napastników: Sabiłło – Maćczak, którym udało się zdobyć po dwie bramki. – Forma zawodników od pierwszych zajęć w styczniu do teraz stopniowo szła do góry. W sparingu z Widzewem byliśmy bardzo skuteczni, co cieszy przed inauguracją. Ważne abyśmy byli w tym tygodniu bardzo mocno zdyscyplinowani w naszej pracy, aby to zwycięstwo nie spowodowało rozluźnienia w naszych szeregach. Liga jest bardzo wymagająca, wszystkie spotkania będą ciężkie i musimy do tego podchodzić z pełną koncentracją, zaangażowaniem i dobra pracą – dodał opiekun Unii.

Warto wspomnieć, że w siedmiu meczach bardzo dobrze wyglądali wszyscy nasi napastnicy. Kamil Sabiłło strzelił łącznie pięć bramek, Filip Kępisty cztery, a Bartłomiej Maćczak trzy. Na listę strzelców wpisały się również nowe twarze w zespole: Tomasz Bala, który do Skierniewic przybył z ekipy Cracovii Kraków, czy Jędrzej Strózik z Akademii Lecha Poznań. Solidnie w pomocy prezentował się również Szymon Łapiński z Odry Opole. Cała trójka, mimo krótkiego pobytu w drużynie już udowodniła swoją przydatność. Z Unii na wypożyczenie do Błonianki Błonie przeniósł się Maksymilian Kosior i Kacper Kacprzycki, a Filip Zając trafił do Jutrzenki Drzewce.

Zawodnicy są głodni gry i już odliczają dni do pierwszego spotkania. – Już nie możemy doczekać się inauguracji. Przepracowaliśmy bardzo dobrze zimę, myślę, że to zaprocentuje w lidze. Czuję się bardzo dobrze, postaram się swoimi bramkami pomóc drużynie w każdym meczu, co pozwoli nam przybliżyć się do upragnionego awansu do drugiej ligi – powiedział Kamil Sabiłło, który prócz walki o awans, będzie próbował zdobyć króla strzelców. Na ten moment snajper Unii z dorobkiem 9 trafień jest drugi w klasyfikacji.

Pierwsze sześć ligowych spotkań w Nieborowie

Pierwsze starcie ligowe już w najbliższą sobotę, 4 marca na Stadionie Orła Nieborów z czternastą siłą ligi, Olimpią Zambrów. Unia podejdzie do tego meczu jako wicelider tabeli. Pierwszy gwizdek punktualnie o godz. 13:00! Warto wspomnieć, że będzie to jeden z sześciu kolejnych meczów przed własną publicznością. W kolejne soboty do „skierniewickiego” Nieborowa przyjeżdżać będą: Concordia Elbląg ( 11.03 godz. 14:00), ŁKS II Łódź (18.03 godz. 14:00), Błonianka Błonie (26.03 godz. 13:00), Legionovia Legionowo (1.04 godz. 14:00) i Jagiellonia II Białystok (8.04 godz. 14:00).

Liczymy na Waszą obecność i gorący doping z wysokości trybun! #WszyscyNaUnię

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …