Home / Aktualności / Weekendowy raport z Akademii (1-3 kwietnia)

Weekendowy raport z Akademii (1-3 kwietnia)

To był dobry czas dla młodych adeptów z Akademii Unii Skierniewice. W pierwszy kwietniowy weekend z sukcesami na piłkarskich boiskach rywalizowali zawodnicy z roczników: 2011, 2012, 2013/14, 2015.

To był intensywny weekend dla zawodników z rocznika 2012. W sobotę i niedzielę drużyna prowadzona przez trenera Karola Skrzydło brała udział w turnieju Progress Cup. W Kleszczowie skierniewiczanie przez dwa dni rozegrali w sumie osiem spotkań, spędzając na boisku ponad cztery godziny. Bilans to cztery zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki z późniejszym mistrzem i wicemistrzem turnieju. – Wszystkie osiem spotkań to gra równy z równym. Mecze trzymały w napięciu i kończyły się różnicą jednej bramki. Było emocjonująco do końca – relacjonuje trener Skrzydło. – Pierwszego dnia awans do grupy „Gold” przegraliśmy gorszą różnicą bramek. Niedziela to nasza wygrana w grupie”Silver” i dobra gra całego zespołu! Ozdobą rywalizacji był mecz z zespołem z Radomia, gdzie przegrywając już 2:0 nasz zespół doprowadził do remisu, a i do zwycięstwa zabrakło niewiele! Jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenie, a zwłaszcza kształtujący się charakter zespołu, przyniesie zamierzone rezultaty – podsumował opiekun grupy.

W poniedziałek, 3 kwietnia Unia 2012 zainaugurowała też rozgrywki ligowe (Liga Orlik E1) na boisku przy ul. Kilińskiego nie brakowało emocji, a skierniewiczanie pokonali Macovię Maków. Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando Unii. Szansę gry dostali zmiennicy, którzy również pokazali się z dobrej strony. – Cieszy fakt występu aż 25 zawodników w długim weekendzie, którzy mogą się rozwijać i realizować swoją pasję – podsumował weekendowy maraton szkoleniowiec rocznika 2012.

Zwycięsko miniony weekend będzie wspominał także rocznik 2013/2014, który reprezentował miasto na dwudniowych zawodach Athletic Cup w Krotoszynie. Po pięciogodzinnej rywalizacji i rozegraniu 14 spotkań z wymagającymi rywalami, przyszedł czas na regenerację i relaks w Aquaparku. Cała drużyna spisała się świetnie, co zaowocowało wyróżnieniem dla Piotra Cabaja – wybranego zawodnikiem turnieju. Teraz czas na rozgrywki ligowe.

Swój ligowy debiut w lidze F2 zanotował rocznik 2015, który na dobry początek zmierzył się w derbowym starciu z rówieśnikami z MLKS Widok Skierniewice. Spotkanie ze względu na fatalne warunki atmosferyczne zostało, wyjątkowo rozegrane na hali OSiR.

Dość nietypowo, bo od trzeciej kolejki, rundę wiosenną Ligi Okręgowej D1 Młodzik Grupa 11 zainaugurował rocznik 2010. W sobotni deszczowy poranek skierniewiczanie wygrali na wyjeździe z GKS Bedlno 1:7. – Zespół spisał się znakomicie, dominując przez niemal całe spotkanie. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale w kluczowych momentach zabrakło skuteczności. Walczymy dalej – relacjonuje szkoleniowiec rocznika.

Swój kolejny mecz ligowy rozegrał również zespół Unii 2011, który w weekend zmierzył się z Laktozą Łyszkowice. Bardzo dobre spotkanie rozegrała cała drużyna, a na listę strzelców wpisali się: Adam Lorenc, Franek Porczyk, Jan Gajda, Antek Bartosik, Maks Czarnecki, Aleksy Sypka, Jan Cała, Jan Lesiński, Julek Lesiński i Franek Petrykowski.

Serdecznie gratulujemy! Oby tak dalej!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …