Home / Aktualności / Unia pokonuje ŁKS II Łódź po raz trzeci w sezonie i melduje się w Finale Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Piłkarze Unii pewnie pokonali rezerwy ŁKS-u Łódź (4:2) i zameldowali się w Finale Pucharu Polski. 21 czerwca dojdzie zatem do powtórki z 2019 roku, bo rywalem będzie zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki.`

10 maja w Nieborowie oglądaliśmy prawdopodobnie jedno z najlepszych spotkań w wykonaniu piłkarzy trenera Dawida Kroczka. Skierniewiczanie byli zdecydowanie lepsi od ŁKS II Łódź, stwarzając sobie wiele sytuacji. Po bezbramkowej pierwszej części meczu, w drugiej oglądaliśmy aż sześć trafień, w tym cztery dla gospodarzy. Kluczowe były pierwsze minuty po zmianie stron. Najpierw w 48 minucie sytuację sam na sam wykończył mocnym strzałem pod poprzeczkę Kamil Sabiłło, a chwilę później (53 minuta) dośrodkowanie Mateusza Szmydta, przeciął Mateusz Stepień podwyższając na (2:0). Unia szła za ciosem, czego efektem były kolejne groźne sytuacje pod bramką ŁKS-u. W 67 minucie trzecią bramkę zdobył Mateusz Magdziarz, który popisał się kapitalną indywidualną akcją i mocnym strzałem. Kiedy wydawało się, że losy półfinału są rozstrzygnięte, niespodziewanie w ostatnim kwadransie do gry wrócili goście z Łodzi, którzy w odstępie paru minut zanotowali dwa trafienia. Ostatnie słowo należało jednak do Unii, a konkretnie Tomasza Bały, który na dwie minuty przed końcem ustalił wynik meczu na (4:2).

W drugim półfinale Lechia Tomaszów Mazowiecki rzutem na taśmę wyeliminowała Pelikana Łowicz (2:1), zdobywając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry. Tym samym 21 czerwca (najprawdopodobniej w Łodzi) dojdzie do powtórki z 2019 roku. Wówczas w na boisku w Piotrkowie Trybunalskim Unia pokonała Lechię po serii jedenastek, sięgając po swój pierwszy tytuł wojewódzki. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w czerwcu.

Wojewódzki Puchar Polski to można powiedzieć ulubione rozgrywki Unii Skierniewice. W ostatnich sześciu latach nasza drużyna reprezentowała miasto na etapie finału aż czterokrotnie. Ostatni raz w 2021 roku, wygrywając właśnie z rezerwami ŁKS-u na Stadionie im. Władysława Króla (3:1). Wcześniej drużyna prowadzona przez trenera Rafała Smalca dwukrotnie zdobyła puchar w 2020 roku pokonując w Kutnie, Pelikana Łowicz (3:2) oraz w 2019 roku w Piotrkowie Trybunalskim po serii jedenastek Lechię Tomaszów Mazowiecki (3:3) (k. 4:3). Unia była też finalistą edycji z 2017 roku. Wówczas zespół Kamila Sochy przegrał z Wartą Sieradz (0:2). Przed rokiem tytuł zdobył RKS Radomsko, który na Stadionie Widzewa Łódź, pokonał rezerwy RTS po serii jedenastek (2:2) (k. 3:5).

Brawo drużyna!

Zapraszamy na II Skierniewicki Turniej Gry Fifa!

W dniach 22-24 marca w naszym mieście odbędzie się II Skierniewicki Turniej Gry Fifa. Klub …