Home / Aktualności / Podtrzymać dobrą serię, obronić wicemistrzostwo i sięgnąć po szósty puchar!

Podtrzymać dobrą serię, obronić wicemistrzostwo i sięgnąć po szósty puchar!

Trzy mecze, dwa w lidze i jeden w pucharze pozostały do rozegrania piłkarzom Unii. Skierniewiczanie w najbliższych dniach powalczą o utrzymanie statusu niepokonanych przed własną publicznością, utrzymanie drugiej pozycji w tabeli i kolejny puchar wojewódzki.

31 maja drużyna prowadzona przez trenera Kamila Sochę rozegra ostatni ligowy mecz sezonu 2023/24 przed własną publicznością. Rywalem będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki. Stawką meczu będzie podtrzymanie znakomitej serii 11 kolejnych spotkań bez porażki i utrzymanie drugiej lokaty w tabeli. Warto dodać, że „unici” będą też chcieli utrzymać miano niepokonanych przy ul. Pomologicznej. Piątkowy mecz z Lechią będzie także starciem dwóch najlepiej punktujących drużyn w końcówce. Smaku rywalizacji z pewnością doda pojedynek o miano najlepszego strzelca pomiędzy Kamilem Sabiłło (Unia, 25 bramek) i Bartoszem Snopczyńskim (Lechia,24 bramek).

Przypomnijmy, że Unia na dwie kolejki przed końcem zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. W 32. kolejkach skierniewiczanie zdobyli 62 punkty, notując w całym sezonie 18 zwycięstw, 8 remisów i 6 porażek, wyprzedzając rezerwy warszawskiej Legii. Prócz spotkania z Lechią, Unia zagra w delegacji na zakończenie (8 czerwca) z mistrzem ligi, Pogonią Grodzisk Mazowiecki, która ma już zapewniony awans do drugiej ligi. Bez względu na końcowe rozstrzygnięcia piłkarze prowadzeni przez trenera Kamila Sochę zajmą miejsce na podium, co będzie najlepszym występem Unii po powrocie do rozgrywek trzecioligowych.

Obronić trofeum i zameldować się w Fortuna Puchar Polski!

Najważniejszy mecz sezonu dopiero przed nami. W środę, 12 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Pomologicznej odbędzie się wielki finał Wojewódzkiego Pucharu Polski, pomiędzy Unią a Pelikanem Łowicz. Skierniewiczanie niesieni dopingiem z trybun będą starali się obronić tytuł i zgarnąć szósty w historii klubu puchar wojewódzki. Dodatkowym „bonusem” będzie możliwość reprezentowania województwa na szczeblu centralnym w Finale Fortuna Puchar Polski.

Historia pokazała, że warto awansować do 1/32 Finału. W poprzednich latach skierniewiczanie gościli przy ul. Pomologicznej (jeszcze na starym obiekcie) między innymi: Lecha Poznań, Widzew Łódź czy ówczesnego mistrza Polski Piasta Gliwice.

Mecz finałowy odbędzie się 12 czerwca przy sztucznym oświetleniu. Organizatorzy planują rozegrać ten mecz o godz. 20:00 choć nie zostało to jeszcze potwierdzone. Szczegóły przyniosą kolejne dni. Więcej informacji niebawem.

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …