Home / Aktualności / Wysoka wygrana w ostatnim meczu ligowym. Podsumowanie sezonu w drużynie rezerw

Wysoka wygrana w ostatnim meczu ligowym. Podsumowanie sezonu w drużynie rezerw

W miniony weekend zakończyły się rozgrywki skierniewickiej klasy okręgowej Kipsta 2023/2024. Ostatnie spotkanie sezonu Unia II Skierniewice rozegrała na wyjeździe przeciwko drużynie Czarnych Bednary. Podopieczni trenera Jarosława Foksa byli drużyną zdecydowanie lepszą i w dobrym stylu zakończyli zmagania ligowe.

Nasze rezerwy objęły prowadzenie już w pierwszym kwadransie spotkania za sprawą bardzo ładnego trafienia z dystansu, którego autorem był Przemysław Stańczak. Po zdobyciu pierwszej bramki unici wciąż przeprowadzali groźne ataki, które przyniosły efekt w 30′ minucie spotkania. Na listę strzelców ponownie wpisał się Przemysław Stańczak. Dwubramkowe prowadzenie skierniewiczan utrzymało się do końca pierwszej części meczu. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 55′ minucie strzelili gola kontaktowego. Od tego momentu zawodnicy naszych rezerw zaczęli grać dużo bardziej ofensywnie, co zaowocowało zdobyciem kolejnych bramek. Po godzinie gry mieliśmy już 4:1, a ostatnie 30′ minut spotkania przyniosło jeszcze sześć bramek. Unia II Skierniewice wygrała 8:3 i dopisała sobie ostatni komplet punktów w sezonie 2023/2024. Ostatecznie z dorobkiem pięciu trafień zakończył to spotkanie Przemysław Stańczak, dwie bramki dołożył Mateusz Kołaczek, a jedno trafienie było autorstwa Marcelego Madeja.

Skład: Surlit – Krawczyk, Foks, Słoma – Madej, Michalski, Sujka, Kuprianis, Górczyński – Kołaczek, Stańczak.

Finalnie Unia II Skierniewice zakończyła ligowe zmagania z dorobkiem 50-ciu punktów na szóstym miejscu. W trzydziestu spotkaniach minionego sezonu 15 razy zwyciężali, pięciokrotnie remisowali, a dziesięć meczów kończyli brakiem punktów. Bilans bramek jest dodatni i wynosi 78-68. Pierwsze miejsce w tabeli zajął Orzeł Nieborów, drugie Mazovia Rawa Mazowiecka, najniżej na podium znalazła się Laktoza Łyszkowice, a za nią Olimpia Chąśno. Punkt przed Unią rozgrywki zakończył Manchatan Nowy Kawęczyn, zaś za plecami Unitów znalazły się takie drużyny jak Widok Skierniewice, Jutrzenka Drzewce, UKS SMS Łódź, czy Pelikan II Łowicz.

Trener Jarosław Foks na temat podsumowania sezonu wypowiedział się w następujący sposób:

W trakcie sezonu mieliśmy swoje wzloty i upadki, ale jest to wpisane w kanon piłki nożnej. Biorąc pod uwagę różne sytuacje, z jakimi zmagaliśmy się przez ostatni rok to uważam, że osiągnęliśmy naprawdę niezły wynik. Cieszyć może fakt, że kilku chłopaków rozwinęło się piłkarsko i może być to optymistycznym prognostykiem na przyszłość. Dobrze, że udało się nam osiągnąć zwycięstwo w ostatnim meczu, bo dzięki temu w dobrych nastrojach rozpoczniemy przerwę przed następnym sezonem.

 

 

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …