Home / Aktualności / Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie bronił barw Unii Skierniewice.

To jeden z najlepszych napastników ostatnich lat w województwie łódzkim i całych rozgrywkach trzecioligowych. Były snajper Dumy Łowicza w 130 meczach w 3. lidze strzelił łącznie 73 bramki.

W poprzedniej kampanii osiągnął trzeci strzelecki wynik w lidze, trafiając do siatki 21 razy. W 2023 roku został wyróżniony tytułem najlepszego strzelca województwa łódzkiego za 2023 rok w plebiscycie „Piłkarskie Orły” na gali Polska Press. Jego licznik zatrzymał się wówczas na 25 trafieniach.

Przez ostatnie trzy sezony urodzony w Zgierzu napastnik reprezentował barwy Pelikana Łowicz. W tym czasie w 78 spotkaniach, strzelił 51 bramek. Wcześniej przez dwa sezony bronił barw Sokoła Aleksandrów Łódzki, gdzie w 52 spotkaniach zdobył 22 bramki. W sezonie 21/22 rozegrał też 18 spotkań w drugoligowym GKS-ie Bełchatów, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. Swoją przygodę z piłką zaczynał w ekipie UKS-u SMS Łódź.

To rosły, silny i niezwykle skuteczny napastnik, który z pewnością przyniesie nam wiele radości. Szanowni Państwo! Przed Wami, nasza kolejna rakieta! Szymon Sołtysiński!

Szymon! Witamy na pokładzie!

sprawdź również

Zmiany w sztabie szkoleniowym Unii Skierniewice!

Od sezonu 2024/25 Trener Kamil Socha będzie współpracował z nowym sztabem ludzi. Jego głównym asystentem …