Home / Historia

Historia

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”1″ gal_title=”Historia”]

HISTORIA
Gdy tylko opadł wojenny kurz, w kwietniu, zaledwie trzy miesiące po wyzwoleniu Skierniewic 19 stycznia 1945 roku, rozpoczął się proces tworzenia klubu, głównie na bazie zawodników skierniewickiego Visu, powstałego w latach 30. Mimo zakazów, młodzieży z Visu udało się rozegrać kilka spotkań w czasie wojny, niestety po niemieckiej obławie i aresztowaniach w 1943 roku Vis zakończył swoją działalność piłkarską.

Skierniewicka młodzież zaraz po wyzwoleniu rozpoczęła realizację swoich planów o utworzeniu Klubu w którym mogłaby realizować swoje marzenia o rywalizacji na boisku. Pierwszym klubem po wojnie została, utworzona w marcu 1945r, Organizacja Młodzieżowa Towarzystwa Uniwersytetów Robotniczych OMTUR. Był to klub mocno popierany przez władze komunistyczne i dzięki temu niezbyt lubiany. Jakby naprzeciw OMTUR-owi, w kwietniu rozpoczął się proces tworzenia Unii. Złożona głównie z piłkarzy dawnego GKS Vis oraz kilku OMTUR, drużyna jeszcze bez oficjalnej nazwy swój pierwszy mecz rozegrała tego samego miesiąca z wojskami radzieckimi, które stacjonowały w Nieborowie. Spotkanie zakończyło się wygraną naszych 4:1. Później sprawy potoczyły się już bardzo szybko, postanowiono powołać nowy klubu, jego nazwa wyszła od piłkarzy. Mogli Oni kontynuować tradycje Visu jednak, ponieważ w nowej drużynie byli zawodnicy nie tylko Visu, postanowiono o utworzeniu nazwy UNIA. Nazwa miała podkreślić, że wszyscy są razem, trudne lata wojny bardzo zintegrowały zespół. Zawodnicy mieli do siebie ogromne zaufanie i czuli się jak jedna wielka rodzina.

W taki sposób w czerwcu 1945 roku, oficjalnie zarejestrowano – Klub Sportowy przy Związku Zawodowych Kolejarzy Unia Skierniewice.