Home / Aktualności / Będą derby z Pelikanem!

Będą derby z Pelikanem!

Kibice stęsknieni za emocjami derbowymi ucieszą się na wieść, że w najbliższą środę (8 lutego) o godz. 18.30 na boisku bocznym w Skierniewicach odbędzie się spotkanie z pierwszą drużyną Pelikana w ramach przygotowań do rozgrywek ligowych.

Derby z Pelikanem to najstarsze takie wydarzenie piłkarskie w naszym regionie i zawsze dostarczały kibicom obu zespołów wielu emocji. Nie mamy dokładnych danych na temat pierwszych derbów z Pelikanem, wiadomo jednak, że jeśli nie pierwszymi, to na pewno jednymi z pierwszych był pojedynek rozegrany 31 marca 1946 w Łowiczu. Na zdjęciu plakat zapraszający na to wydarzenie (zdjęcie uzyskane dzięki pomocy P. Mariusza Borowca).

Pelikan Łowicz vs Unia Skierniewice

Wcześniej bo już w sobotę o godzinie 12 skierniewiczanie podejmować będą Górnika Łęczyca, którego trenerem jest dobrze znany w Skierniewicach Robert Hyży, który swego czasu, przez cztery sezony reprezentował barwy naszego Klubu.

Pojedynek z Pelikanem będzie zwieńczeniem pierwszego etapu przygotowań, ciężkich treningów siłowo-wytrzymałościowych. Zaraz po meczu z Pelikanem skierniewiczanie rozpoczną okres pracy nad mocą i szybkością oraz taktyką na nowy sezon.

sprawdź również

Derby są nasze! UNIA – Pelikan (2:1)

Piąte kolejne ligowe zwycięstwo zafundowali kibicom piłkarze Unii. 26 kwietnia w prestiżowym, derbowym starciu z …