Home / Aktualności / Gładkie 3:0 w Łowiczu

Gładkie 3:0 w Łowiczu

Pewnym zwycięstwem 3:0 zakończył się kolejny sparing skierniewickiej Unii, która w mroźne popołudnie pokonała w derbowym pojedynku Pelikana na jego terenie. Spotkanie pierwotnie miało być rozegrane w Skierniewicach, jednak ze względu na lód na boisku zostało przeniesione na boisko w Łowiczu. Nie przeszkodziło to jednak naszym piłkarzom w efektownym zwycięstwie.

Unia przystąpiła do spotkania bez kilku zawodników, kontuzje leczą bowiem Maciej Wyszogrodzki i Łukasz Stangreciak, natomiast Szymona Kiwałę dopadła grypa, ponadto z powodów szkolnych na mecz nie mogli wyjechać Mateusz Nowak i Mateusz Piątkowski. Mimo tego skierniewiczanie nie mieli problemu z kontrolą tego spotkania przez cały mecz. Mimo mrozu i trudnych warunków Unici świetnie sobie radzili z pressingiem Pelikana i tworzyli groźne akcje pod bramką Pelikana. Zwycięskie bramki zdobyli w tym meczu dwaj Kamile: Sabiłło, dla którego było to debiutanckie trafienie w naszym Klubie i Łojszczyk, który trafił dwukrotnie z rzutów karnych. Niestety po tym meczu powiększyło się grono kontuzjowanych, bowiem Damian Kozieł naciągnął mięsień przywodziciela. Miejmy nadzieję, że szybko wróci do treningów.

Pelikan Łowicz – UNIA Skierniewice 0:3 (0:1) Bramki: Kamil Łojszczyk 2 (z karnych), Sabiłło

UNIA: Jaroszko – Łojszczyk, Bojańczyk, R. Kowalczyk, Kozieł (46′ Nierobisz) – Szambelan, K. Kowalczyk, Pomianowski, Kolus – Markowski, Sabiłło

Kolejne spotkanie zaplanowane jest już w sobotę ze Zjednoczonymi Stryków o godz. 13.00, jednak istnieje prawdopodobieństwo, że mecz będzie odwołany, jeśli boisko nadal nie będzie się nadawało do gry.

sprawdź również

PKP Cargo nowym partnerem Unii Skierniewice!

PKP Cargo został oficjalnie partnerem Unia Skierniewice. Lider kolejowych przewozów towarowych w Polsce i Unii …