Home / Aktualności / Mimo braków kolejna wygrana

Mimo braków kolejna wygrana

Bez pięciu zawodników ale z czterema juniorami młodszymi piłkarze Unii Skierniewice odnieśli kolejne zwycięstwo w sparingu przed rundą wiosenną IV ligi. Tym razem Unici pokonali Bzurę Chodaków 2:1 (1:0)

Skierniewiczanie przystąpili do meczu bez kontuzjowanych Maćka Wyszogrodzkiego, Damiana Kozieła i Łukasza Markowskiego oraz chorych Kamila Sabiłło i Tomasza Kolusa. Mimo osłabień gospodarze od początku kontrolowali grę i już w 14 minucie wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym piłkę do siatki głową skierował Patryk Bojańczyk. Do końca pierwszej połowy dwie kolejne sytuacje miał jeszcze testowany zawodnik SMS Łódź Damian Kowalski, zabrakło jednak trochę szczęścia.

W drugiej połowie w miarę upływu czasu na boisku zaczęli się pojawiać zawodnicy z rocznika 2001, podopieczni trenera Piotra Kocęby, mimo małego doświadczenia radzili sobie bardzo dobrze. Warto dodać, że w drużynie Bzury grało kilku zawodników, którzy do niedawna reprezentowali Widzew Łódź. Niestety szybka kontra gości w 78 minucie przyniosła wyrównanie. Podrażnieni Unici ruszyli do ataku i na minutę przed końcem ładna akcja Bojańczyka z Szymonek Kiwałą przyniosła zwycięską bramkę.

Przed nami już ostatni sparing z Borutą Zgierz w sobotę o godz. 12 (jeśli pogoda pozwoli to na naturalnym boisku w Sierakowicach). Nie dojdzie niestety do skutku planowany na środę pojedynek z Mszczonowianką, która ze względu na trudną sytuację kadrową odwołała mecz.

UNIA Skierniewice – Bzura Chodaków 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – 14′ Patryk Bojańczyk, 2:0 – 89′ Szymon Kiwała

UNIA: Jaroszko (Wach) – Łojszczyk, R. Kowalczyk, Bojańczyk, Nowak (Sulma) – Kiwała, K. Kowalczyk (Krulik), Pomianowski, Nierobisz (Krupa) – Kowalski, Szambelan (Piątkowski).

sprawdź również

#KarnetNaUnie Rusza sprzedaż karnetów na mecze Unii!

16 kwietnia o godz. 12:00 wystartuje sprzedaż karnetów na mecze Unii Skierniewice. Karnet zagwarantuje wejście …