Home / Aktualności / Udana pogoń

Udana pogoń

Mimo straty dwóch bramek w pierwszej połowie Unici, dzięki bramkom Kamila Sabiłło zremisowali w Kutnie z tamtejszym KS 2:2. Mecz miał dwa oblicza fatalną dla nas pierwszą połowę i absolutną dominację w drugiej.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków gości, jednak gospodarze wyprowadzali groźne kontrataki. Pomagała im w tym kiepska gra i sporo niecelnych podań naszych piłkarzy w środkowej strefie boiska. Niespodziewanie po jednej z kontr dośrodkowanie z prawej strony zakończyło się strzałem głową najlepszy w szeregach gospodarzy Rafał Serwaciński. Skierniewiczanie rzucili się do odrabiania strat momentami spychając gospodarzy do rozpaczliwej obrony, niestety brakowało dokładności i spokoju w decydujących momentach, przy ostatnim podaniu. Z drugiej strony Unici nadziewali się na kontrataki, głównie po stałych fragmentach gry, które sprawiały naszej obronie ogromne problemy. Niestety mimo przewagi optycznej i dłuższego posiadania piłki nasi zawodnicy grali słabo. Najlepszej okazji nie wykorzystali w 33 minucie gdy piłka dwukrotnie w jednej akcji trafiała w słupek kutnowskiej bramki po strzałach Sabiłło i Kolusa.

W 40 minucie kolejny kontratak zakończył się faulem Damiana Kozieła na 17 metrze. Do piłki podszedł Serwaciński i silnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę tego dnia. Niestety w tej sytuacji źle ustawiony był nasz bramkarz Wojciech Jaroszko.

W drugiej połowie zobaczyliśmy na szczęście zupełnie inne oblicze naszej drużyny. Od początku Unici narzucili tempo, którego nie potrafili wytrzymać gospodarze. Prawdziwy popłoch wśród obrońców KS siał Sabiłło, który już w 53 minucie dobił piłkę do bramki po strzale Tomka Kolusa. Trzy minuty później po kolejnej świetnej akcji doprowadził do wyrównania. Gospodarze wyraźnie zaczęli odstawać fizycznie od naszych piłkarzy, co przekładało się na sytuacje. Byliśmy o krok od strzelenia zwycięskiej bramki, niestety w 78 minucie gdy wydawało się, że piłka zmierza do bramki, fenomenalną interwencją popisał się bramkarz Kutna Michał Sokołowicz i w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny. Szkoda straconych punktów, ale z drugiej strony wielkie brawa za grę do końca i odwrócenie losów meczu. Za tydzień kolejne trudne spotkanie, tym razem z Ceramiką Opoczno.

Niestety nie będziemy mieli skrótu, bowiem sztab szkoleniowy z Kutna nie zgodził się podzielić nagraniem z meczu.