Home / Aktualności / W półfinale z Zelowem

W półfinale z Zelowem

Pewny awans do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski zdobyli wczoraj piłkarze Unii po pokonaniu 2:0 Andrespolii Wiśniowa Góra. Obie bramki padły już w pierwszej połowie meczu. Dzięki zwycięstwu skierniewiczanie zagrają 10. maja w półfinale rozgrywek w Zelowie z tamtejszym Włókniarzem.

Od początku meczu skierniewiczanie przejęli kontrolę i już w 4 minucie po świetnym dalekim podaniu Patryka Bojańczyka, Szymon Kiwała wyłożył piłkę Damianowi Koziełowi, który wpakował ją z najbliższej odległości do bramki. Kolejne minuty to kontrolowanie gry przez gospodarzy i kolejne dobre okazje do podwyższenia rezultatu. Swoich świetnych okazji nie wykorzystali jednak między innymi Kozieł, Kiwała, Sabiłło, Patryk Pomianowski czy Tomasz Kolus, który trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego.

Na szczęście w 34 minucie niemoc strzelecką przełamał niezawodny Kamil Sabiłło, który wykorzystał błąd stopera gości po podaniu od Pomianowskiego.

W drugiej połowie goście ruszyli do ataku, ale odbijali się jak od ściany od dobrze grającej defensywy. Unici kontrolowali przebieg gry i mieli kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia, niestety brakowało trochę szczęścia. Bardzo ambitnie grający goście najpoważniej zagrozili nam w 76 minucie, jednak silny strzał, z rzutu wolnego, pod poprzeczkę zdołał wybić Wojciech Jaroszko. Ostatecznie całkowicie zasłużenie skierniewiczanie pokonali Andrespolię, rewanżując się za niezasłużoną porażkę w lidze, w rundzie jesiennej. Tym samym skierniewiczanie odnieśli kolejny sukces awansując do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym zagrają z Włókniarzem Zelów. Przed Unią teraz prawdziwy maraton spotkań co trzy dni, który zakończy się dopiero 20 maja!

UNIA Skierniewice – Andrespolia Wiśniowa Góra 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 – 4′ Damian Kozieł, 2:0 – 34′ Kamil Sabiłło

UNIA: Jaroszko – Kozieł, Bojańczyk, Kowalczyk, Wyszogrodzki – Kiwała, Pomianowski, Łojszczyk, Kolus (70′ Markowski) – Nierobisz (60′ Szambelan), Sabiłło (80′ Kowalski)