Home / Grupy młodzieżowe / Juniorzy dali przykład!

Juniorzy dali przykład!

Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli nasi zawodnicy z 2001-go rocznika. Tym razem na ich drodze stanęła Olimpia Jeżów, jednak i oni nie zdołali zatrzymać naszych piłkarzy. Mecz od początku toczył się pod nasze dyktando i już w 3 minucie Mateusz Piatkowski wyprowadził nas na prowadzenie. Chwilę później popełniliśmy jednak fatalny błąd w obronie i podarowaliśmy rywalowi rzut karny, pewnie wykorzystany przez gości.

Zespół z Jeżowa po zdobyciu bramki mógł mieć jakiekolwiek nadzieje na wyrównane spotkanie, jednak po raz kolejny Piątkowski pokazał, że włączenie go do pierwszej drużyny i łapanie minut w seniorach Unii Skierniewice nie jest przypadkowe i znów wyprowadził nas na prowadzenie. Nie trzeba było długo czekać, a kolejną bramkę dla naszego zespołu zdobył Paweł Winiarski oraz trzecie trafienie dołożył Piątkowski, kompletując klasycznego hat-tricka. Po tych szalonych 18 minutach tempo meczu trochę się uspokoiło, dalej tworzyliśmy ciekawe akcje, jednak nie mogliśmy zdobyć kolejnych bramek. W pierwszej połowie jeszcze tylko Michałowi Skoniecznemu udało się zdobyć bramkę po pięknej akcji z Bartkiem Krupą i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 5:1.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Skoniecznego, który szybko dołożył kolejne dwa gole i z kulejącą nogą opuścił boisko. Jednak prawdziwe show dał w drugiej połowie Bartek Krupa, który zanotował w całym meczu 4 asysty oraz zdobył jedna bramkę. Warto tu wspomnieć, że Bartek ma już za sobą debiut w IV lidze w meczu z Pilicą Przedbórz, który również okrasił asystą. Jak widać to ostatnie podanie to jego mocna strona. Generalnie aż 4 zawodników z drużyny naszych juniorów na stałe trenuje z seniorami Unii. Poza wspomnianymi Krupą i Piątkowskim są to Jakub Sulma oraz bramkarz Rafał Wach, który również wystąpił w tym sezonie w IV lidze, najpierw zastępując Wojtka Jaroszkę po czerwonej kartce w meczu z Jutrzenką Warta i od początku następnym spotkaniu z Pilicą.

Kolejne trafienia dla naszej drużyny były więc tylko kwestią czasu i po bardzo dobrej grze wygrywamy 11:1. Kolejne spotkanie już za tydzień, a mecz ze SLUKS-em Lubanią, który mieliśmy rozegrać w minioną środę został przełożony na nieznany jeszcze termin.

Teraz czekamy na dobre wieści ze strykowa i kolejne zwycięstwo Unii!!!

Unia Skierniewice- Olimpia Jeżów 11:1 (5:1) bramki: 3′, 14′, 18′ Piątkowski, 16′, 61′ Winiarski, 29′, 44′, 47′ Skonieczny, 58′, 68′ Rokicki, 75′ Krupa.

Unia Skierniewice: Wach (50′ Barański), Krupa, Sulma, Czerwiński, Rokicki, Lewandowski (55′ Krawiec), Winiarski (64′ Pawlik), Skonieczny (50′ Dziedzic), Piątkowski, Krawczyk

sprawdź również

Piłkarski sezon Akademii Unii niemal na finiszu

Swoje ostatnie mecze przed wakacjami rozegrali piłkarze roczników 2010, 2013 i 2014. Grały też roczniki …