Home / Aktualności / Rocznik 2008 wygrywa w Drzewcach na inaugurację ligi

Rocznik 2008 wygrywa w Drzewcach na inaugurację ligi

Młodzi piłkarze trenera Jacka Krulika bardzo dobrze zainaugurowali ligowy sezon. W pierwszym spotkaniu wygrali w Drzewcach z tamtejszą Jutrzenką 7:4. Bohaterem spotkania był strzelec sześciu bramek – Marcel Winciorek!

To był szalony mecz. Tak w skrócie można podsumować to co działo się podczas pierwszej ligowej kolejki w Drzewcach, pomiędzy Unią Skierniewice, a GOKSiR Jutrzenką. Już po kwadransie gospodarze prowadzili 3:0 i wydawało się, że skierniewiczanie wrócą do domów z pierwszą ligową porażką na koncie. Nasza drużyna szybko jednak zareagowała i za sprawą Marcela Winciorka, strzeliła kontaktową bramkę. Trafienie to zmieniło obraz gry na tyle, że unici, za sprawą”Winciora” doprowadzili do remisu, jeszcze przed przerwą.

Druga połowa to już zdecydowanie lepsza postawa naszych zawodników. Dobra gra całego zespołu przełożyła się na kolejne bramki. Do siatki gospodarzy trafił dwukrotnie, nie kto inny jak Marcel Winciorek i na tablicy mieliśmy wynik 5:4. Trzecia część to już całkowita dominacja młodej Unii. Chłopaki nie tylko dołożyli kolejne trafienia, ale przede wszystkim zachowali czyste konto. Najpierw fantastyczną indywidualną akcją popisał się Garbicz, który wymanewrował dwóch zawodników i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, z zimną krwią trafił do siatki przeciwnika, podwyższając na 6:4. W samej końcówce kropkę nad i postawił Winciorek i mecz zakończył się zwycięstwem Unii 7:4.

Przeciwnicy postawili naprawdę ciężkie warunki – powiedział po meczu trener Jacek Krulik. – Słabo weszliśmy w spotkanie, bardzo szybko tracąc  trzy bramki. Mam nadzieję, że będzie to lekcja dla chłopaków, z której wyciągną odpowiednie wnioski. W naszej grze jest jeszcze dużo do poprawienia. Gratuluję chłopakom ambicji i walki do końca i oczywiście pierwszego ligowego zwycięstwa.

Walka o kolejne ligowe punkty już w najbliższą sobotę, 9 września na Orliku przy Gimnazjum Nr 3. Naszym przeciwnikiem będzie Macovia Maków. Start godz. 11:00! Widzimy się na miejscu!

1. kolejka:
GOKSIR Jutrzenka Drzewce 4:7 KS UMKS Unia Skierniewice
Bramki dla Unii: 6x Marcel Winciorek, 1x Aleks Garbicz
czas gry 3 x 20 minutSkład: Miłosz Wójcik, Tobiasz Wójcik, Hubert Wójciński, Oktawian Kowalski, Adam Aniołkowski, Karol Lewandowski, Maciej Winciorek, Aleks Garbicz, Marcel Winciorek, Piotr Kolus, Maks Rosa!

Gratulacje!
Tak trzymać!

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …