Home / Aktualności / Pewne zwycięstwo w Buczku! Orkan – Unia 0:4

Pewne zwycięstwo w Buczku! Orkan – Unia 0:4

Kolejny kapitalny występ mają za sobą piłkarze kierowani przez trenera Rafała Smalca. W minioną środę, 13 września w ramach 7. Kolejki gier skierniewiczanie rozbili w wyjazdowym meczu Orkana Buczek 0:4 i utrzymali przewodzenie w tabeli IV ligi.

Mecz w Buczku bardzo dobrze rozpoczął się dla naszych piłkarzy, którzy już po dziesięciu minutach gry wypracowali sobie bezpieczną, dwubramkową przewagę. W dużej mierze była to zasługa bramkarza gospodarzy, Michała Chachuły, który to w pierwszych minutach meczu otrzymał czerwoną kartkę, po bezsensownym faulu na Kamilu Sabiłło i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę bardzo pewnie wykonał Kamil Łojszczyk i Unia prowadziła 0:1. Kilka minut później, było już 0:2, a swoją ósma bramkę w sezonie strzelił niezawodny Kamil Sabiłło. W kolejnych minutach przewaga naszego zespołu nie podlegała dyskusji. Skierniewiczanie kontrolowali boiskowe wydarzenia, jednak do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej części niebiesko-żółci atakowali bardziej zaciekle czego efektem była kolejna bramka Sabiłło w 60 minucie. Ostatnim akcentem meczu w Buczku było trafienie Patryka Bojańczyka, który ustalił wynik meczu na 0:4. Wynik, mógł i powinien być jeszcze wyższy. Cieszy jednak fakt zwycięstwa na trudnym terenie. – To był dobry mecz z naszej strony. Mieliśmy plan i drużyna go zrealizowała – powiedział po meczu trener Rafał Smalec. -W naszej grze było dużo jakości, a to przekładało się na stwarzane sytuacje do zdobycia bramki , których mieliśmy dość dużo. Brawa dla chłopaków za ten mecz, ale w głowach mamy już sobotni pojedynek z rezerwami Pelikana. Teraz to jest najważniejsze.

GKS Orkan Buczek – Unia Skierniewice 0:4 (0:2)
Bramki: Kamil Łojszczyk 4 – karny, Kamil Sabiłło 7, 56, Patryk Bojańczyk 84

Orkan: Chachuła cz -Matuszczyk, Królikowski, Serafinowicz (70′ Majda), Burski (70′ Kępniak) – Dolot (39′ Kotowski), Staszczyk, Miedwiediew (85′ Głowiński), Konieczny (7′ Welsam Macedo) – Dwornik (70′ Liśkiewicz), Gołuch (65′ Faryś).

Unia: Jaroszko – Wyszogrodzki (55′ Kozieł), Czaplarski, Wojciechowski, Łojszczyk (85′ Feliksiak) – Kowalczyk, Pomianowski (75′ Nierobisz), Budka, Kolus (70′ Kiwała) – Jakóbiak (85′ Amroziński), Sabiłło (65′ Bojańczyk).

1634003441890

Tym samym po siedmiu rozegranych kolejkach, z dorobkiem 19 oczek Unia prowadzi w ligowej tabeli IV ligi, wyprzedzając drugą ekipę Term Neru Poddębice lepszym bilansem bramkowym. Wspomniany Ner pokonał wczoraj na własnym terenie Włókniarza Zelów 3:2 i wciąż znajduje się za plecami Unii. Swój mecz nieoczekiwanie przegrał dotychczasowy wicelider – Warta Działoszyn, ulegając rezerwom GKS-u Bełchatów II 0:1. Tyle samo punktów mają rezerwy Pelikana Łowicz, z którym skierniewiczanie zmierzą się już w najbliższą sobotę, 16 września o godz. 15:00 na stadionie przy ul. Pomologicznej.

ZAPRASZAMY NA TRYBUNY!
#PoAwans #WszyscyNaUnie

sprawdź również

#KarnetNaUnie Rusza sprzedaż karnetów na mecze Unii!

16 kwietnia o godz. 12:00 wystartuje sprzedaż karnetów na mecze Unii Skierniewice. Karnet zagwarantuje wejście …