Home / Aktualności / Unia Fun Kids wystartowała w skierniewickich przedszkolach

Unia Fun Kids wystartowała w skierniewickich przedszkolach

W poniedziałek wystartowała kolejna edycja „Unia Fun Kids”. Przez cały tydzień trójka naszych piłkarzy: Patryk Bojańczyk, Konrad Kowalczyk i Szymon Kiwała odwiedzali miejskie przedszkola zaszczepiając u najmłodszych sport i zdrowe odżywianie. Kto wie! Być może w przyszłości część dzieci zasili szeregi naszego klubu!

Projekt Unia Fun Kids to klubowa akcja aktywności ruchowej, której głównym założeniem jest zaszczepienie aktywności fizycznej wśród jak najszerszej grupy dzieci w wieku przedszkolnym. – Poprzez cotygodniowe zajęcia z daną grupą pokazujemy, że regularność jest niezbędna do osiągnięcia ogólnej sprawności fizycznej – mówią organizatorzy akcji. W zajęcia, które odbywają się w formie opowieści bajkowej, wplatane są elementy piłki nożnej. Pozwala to zwrócić uwagę dzieci na pracę w zespole i dbanie o dyscyplinę.Zajęcia zachęcają najmłodszych do dążenia za takimi autorytetami sportowymi jak Lewandowski, Messi czy Ronaldo. Przyjacielskie, a zarazem stanowcze podejście trenerów do dzieci pozwala na zachowanie równowagi pomiędzy zabawą, a nauką. Aktywność poprzez zabawę to coś czego dzieci potrzebują!

W minionym tygodniu piłkarze odwiedzili przedszkola: nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 8, nr 10, jak również „Plastuś”, „Moja Ekolandia” i „Świętej Rodziny”. Dodajmy, że spotkania w tych placówkach dla kilku grup będą odbywały się co tydzień. Dodatkowo, w piątek, 22 września „Kowal” i „Bojan” wzięli udział w akcji – „Pociąg do Zdrowia” w Przedszkolu nr 10.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …