Home / Aktualności / Trampkarze gromią Głuchów 6:1!

Trampkarze gromią Głuchów 6:1!

Za nami kolejny bardzo dobry występ trampkarzy skierniewickiej Unii! Tym razem drużyna z rocznika 2004 rozbiła na własnym terenie ekipę GKS Głuchów 6:1 w ramach rozgrywek ligi okręgowej C2. Bohaterem był strzelec pięciu bramek Jakub Kiecana. Mimo zwycięstwa, trener Mateusz Kiczuł studzi głowy swoich podopiecznych i z nadzieją patrzy w przyszłość – (…) „Przed nami jeszcze sporo pracy, ale jeśli tendencja się utrzyma, to ciężka praca zaprocentuje w przyszłości!”.

Od początku meczu wypracowaliśmy sobie przewagę, byliśmy skoncentrowani, aktywni zarówno w ataku, jak i obronie. Od pierwszych minut dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich, jednak brak umiejętności, zimnej krwi i ogrania na poziomie ligowym dawały o sobie znać w polu karnym rywali. Z każdą minutą jednak powiększaliśmy optyczną przewagę, przeważaliśmy w utrzymaniu się przy piłce, a akcje przynosiły korzyści bramkowe.

Druga połowa była zdecydowanie pod nasze dyktando. Drużyna gości ograniczała się do oddalania piłki od własnego pola karnego i w trakcie całego spotkania oddała zaledwie dwa strzały na bramkę.  Po jednym z nich piłka trafiła do siatki. Ostatecznie zakończyliśmy mecz z szóstką z przodu, jednak niedosyt pozostaje, ponieważ przewaga była duża i powinniśmy popisać się lepszą skutecznością. Warto wyróżnić Kubę Kiecanę, który zdobył w tym spotkaniu pięć bramek.

-Cieszy kolejne zwycięstwo, widać postępy w organizacji gry u chłopców, jednak chłodzimy głowy przed ostatnim spotkaniem w tej rundzie – powiedział po spotkaniu trener Mateusz Kiczuł. – Przed nami jeszcze sporo pracy. Celem na ten sezon nie są wysokie wyniki, lecz przede wszystkim doskonalenie indywidualne każdego zawodnika i lepsza gra całej drużyny. Uważam, że zespół ma jeszcze spore rezerwy, chłopcy są ambitni, większość regularnie pracuje na treningach, atmosfera jest bardzo dobra, jeśli tendencja się utrzyma to praca na treningach zaprocentuje w przyszłości.

Unia Skierniewice 6:1 GKS Głuchów
br. 5x Kiecana, 1x Panfilewicz
Skład: Czerwiński, Rogalski, Tartanus, Pietrzyk, Kiecana, Strzelczyk, Heleniak, Gaca, Krawczyński, Nagórski, Drzewiecki, Zarzycki, Panfilewicz, Dyba, Czapnik, Nowakowski

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …