Home / Aktualności / Pewne zwycięstwo trampkarzy na zakończenie rundy!

Pewne zwycięstwo trampkarzy na zakończenie rundy!

Sześć zwycięstw w siedmiu meczach, 27 strzelonych bramek i zaledwie 11 straconych to bilans piłkarzy z rocznika 2004 w rundzie jesiennej. Zawodnicy prowadzeni przez Mateusza Kiczuła w poniedziałek wygrali ostatnie spotkanie w tym roku, pokonując przed własną publicznością Orlęta Cielądz 2:0. Bohaterem, strzelec dwóch bramek Kuba Kiecana.

Unia była w tym spotkaniu zespołem, który dominował. Chłopcy wymienili znacznie więcej podań od przeciwnika, wygrali zdecydowanie więcej pojedynków jeden na jeden i oddali znacznie więcej strzałów. Kilka akcji mogło się podobać, jednak poziom całego spotkania był poniżej wymaganego pułapu.- relacjonuje trener Kiczuł. – Większość meczu spędziliśmy na połowie przeciwnika i mimo, że goście postawili przed bramką przysłowiowy „autobus” były momenty na podwyższenie prowadzenia. Musimy poprawić jakość gry w budowaniu akcji i zdecydowanie skuteczniej zachowywać się pod bramką rywala. Formacja defensywy wypadła dobrze, chłopcy w „zarodku” przerywali kontry przeciwników, próbowali rozgrywać większość akcji, nieźle współpracowali. Pewnie między słupkami bronił Michał Czerwiński, który co mecz wykonuje dla drużyny dobrą pracę.

Warto dodać, że było to ostatnie spotkanie ligowe w tym sezonie. Pora zatem na podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu naszych trampkarzy. W liczbach drużyna w siedmiu kolejkach odniosła sześć zwycięstw i raz schodziła z boiska pokonana. Bilans bramkowy to 27 strzelonych goli do 11 straconych. Uprawnionych do gry było 20 zawodników, każdy dostawał szansę gry w meczach ligowych. – Chciałbym podziękować chłopcom za zaangażowanie, które widać na każdym treningu – powiedział po spotkaniu opiekun rocznika 2004, Mateusz Kiczuł. – Pomimo braków jakie każdy z nas ma, mnóstwa pokus i wymówek za determinacje i wytrwałość w walce o coraz wyższe cele. Od początku rozgrywek chłopcy zrobili progres, ale jeszcze sporo pracy przed Nami, ponieważ możemy i będziemy grać zdecydowanie lepiej.

Unia Skierniewice 2:0 Orlęta Cielądz

Skład: Czerwiński, Rogalski, Tartanus, Pietrzyk, Strzelczyk, Heleniak, Gaca, Krawczyński, Nagórski, Drzewiecki, Zarzycki, Panfilewicz, Dyba, Czapnik, Nowakowski, Kiecana

Tak trzymać!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …