Home / Aktualności / Kleszczów podbity! Omega – UNIA 1:2!

Kleszczów podbity! Omega – UNIA 1:2!

W 15. kolejce spotkań Unia wygrała na trudnym terenie w Kleszczowie z tamtejszą Omegą 1:2! Bramki dla skierniewiczan zdobyli Patryk Bojańczyk i po raz 20. w tym sezonie Kamil Sabiłło. Dzięki  zwycięstwu nasi piłkarze utrzymali siedmiopunktową przewagę nad drugim Nerem Poddębice!

Już przed meczem było wiadomo, że mecz w Kleszczowie nie będzie należał do najłatwiejszych. Od pierwszych minut gospodarze postawili wysoko poprzeczkę, stosując wysoki pressing i grając bardzo agresywnie. Mimo to już w 8 minucie gry unitom udało się wyjść na prowadzenie za sprawą Patryka Bojańczyka. Kilka minut po strzelonej bramce, popularny „Bojan” mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, jednak po jego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę. Następnie gra się wyrównała, a Omega grała coraz bardziej agresywnie. W 25 minucie po brutalnym faulu, z kontuzją, boisko musiał opuścić Kamil Łojszczyk. Chwile później mieliśmy już remis. Do końca pierwszej części nic się nie zmieniło. Brakowało sytuacji bramkowych, a gra toczyła się w środkowej strefie boiska.

Na drugą połowę nasi piłkarze wyszli jeszcze bardziej zmotywowani. Chcieli jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Podopieczni Rafała Smalca atakowali i byli stroną dominującą. W 55 minucie minimalnie obok słupka uderzył Bojańczyk. Unia dopięła swego w 65 minucie. Do siatki trafił niezawodny Sabiłło. Po godzinie gry trener zdecydował się na pierwsze zmiany. W miejsce Adriana Budki i Patryka Bojańczyka, weszli Jakóbiak i Kiwała. Po straconej bramce do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Omegi, którzy za wszelką cenę chcieli wywalczyć choćby punkt. Kolejne ataki kończyły się jednak na naszej obronie. Unia grała bardzo dobrze taktycznie, a trener dokonywał kolejnych roszad. Na boisku zameldowali się jeszcze Amroziński i Nierobisz. Skierniewiczanie otrzymali dwie żółte kartki za faule taktyczne. Mimo usilnych starań gospodarzy, wynik do końca spotkania już się nie zmienił i Unia odniosła trzynaste zwycięstwo w tym sezonie!

Swoje spotkanie wygrał także wicelider Ner Poddębice, pokonując w piątek GKS Bełchatów 4:1. Tym samym sytuacja w tabeli nie uległa zmianie. Unia ma wciąż siedmiopunktowa przewagę nad drugim Nerem. Już za tydzień czeka nas kolejny wyjazd. Tym razem unici powalczą z siódmym zespołem IV ligi – ekipą KS Kutno.

OMEGA Kleszczów – UNIA SKIERNIEWICE 1:2 (8′ Bojańczyk, 65′ Sabiłło)

SKŁAD: Melon, Łojszyk (25′ Wyszogrodzki), Czaplarski, Wojciechowski, Koziel, Kowalczyk, Pomianowski, Kolus (77′ Amroziński), Budka (65′ Kiwała), Sabillo( 79′ Nierobisz), Bojańczyk (65′ Jakóbiak) ! Trener Rafał Smalec.

BRAWO PANOWIE!

#WszyscyNaUnie #PoAwans #UniaDajesz #Niepokonani

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …