Home / Aktualności / Rocznik 2011 drugi w Warszawie

Rocznik 2011 drugi w Warszawie

Znakomite informacje napłynęły do nas prosto z Warszawy. Po rewelacyjnym występie w XIV Turnieju Niepodległości piłkarze z rocznika 2011 prowadzeni przez Martę Tręboszkę zajęli wysokie drugie miejsce. W dodatku najlepszym bramkarzem wybrano Szymona Waszuta, a królem asyst Julka Reczulskiego. Wielkie brawa dzieciaki!

19 listopada – ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych młodych sportowców. Wczesnym rankiem udaliśmy się do Warszawy, by spróbować swoich sił w XIV Turnieju Niepodległości. W zawodach, oprócz drużyny Unii uczestniczyło jeszcze siedem ekip: Start Namysłów (dwa zespoły), KS Grom (dwa zespoły), MKS Wicher Kobyłka, Olimpia Zambrów oraz FC Mundialito 2011. Przez fazę grupową przeszliśmy jak burza, wygrywając dwa spotkania i jedno remisując. Strzeliliśmy 7 bramek ( 4x Julek Reczulski, 2x Krystian Matuszewski, 1x Łukasz Trębski), a straciliśmy zaledwie jedną. W znakomitych nastrojach czekaliśmy na dalszy ciąg rozgrywek.

W meczu półfinałowym spotkaliśmy się z bardzo solidnym zespołem Olimpii Zambrów. Mecz był niezwykle wyrównany, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Mocne nerwy i zimna krew pozwoliły naszym chłopcom wyjść zwycięsko z tego pojedynku. W bramce bezbłędny był Szymon Waszut, a chłopcy z pola wykazali się niezwykłą skutecznością. Najpierw „na wapnie” ustawił piłkę Julek Reczulski, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera Olimpii. Następnie w jego ślady poszedł Adam Lorenc i to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa.

Pozostał nam jeszcze jeden mecz do rozegrania, FINAŁ, w którym spotkaliśmy się z drużyną FC Mundialito 2011. – Graliśmy naprawdę bardzo mądrze, walczyliśmy w obronie, ataku, strzelaliśmy na bramkę, ale tego dnia musieliśmy uznać wyższość przeciwników – relacjonuje trener Marta Treboszka. – Brawa dla wszystkich dzieci, bo były to naprawdę bardzo dobre zawody.- Ostatecznie turniej zakończyliśmy na wspaniałym II miejscu. Wynik jest niewątpliwie wielkim sukcesem całego zespołu, ale jeszcze lepsza od samej lokaty jest postawa młodych Unitów. Chłopcy zrealizowali wszystkie zadnia, które mieli nakreślone przed zawodami. Wystawiali się na pozycje, grali podaniami, byli konsekwentni w obronie i skuteczni w ataku – podsumowała występ swoich podopiecznych Marta Tręboszka.

Warto odnotować, że nasi dwaj zawodnicy zostali nagrodzeni indywidualnymi nagrodami: Szymon Waszut został uznany najlepszym bramkarzem turnieju, a Julek Reczulski okazał się najlepszym asystentem. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i niezawodny doping!

Wystąpiliśmy w składzie: Grzegorz Gałęziewski, Konrad Głuszek, Kacper Kulawiak, Adam Lorenc, Franciszek Petrykowski, Juliusz Reczulski, Łukasz Trębski, Szymon Waszut, Krystian Matuszewski i Olaf Kalski.

Dzieciaki! Tak trzymać!

 

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …