Home / Aktualności / Unici rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

Unici rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

Zgodnie z planem w poniedziałek, 8 stycznia piłkarze Unii Skierniewice rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej IV ligi. 

Mimo mroźnej aury na sztucznej murawie przy ul. Pomologicznej zameldował się prawie komplet graczy pierwszego zespołu. Do drużyny zgodnie z zapowiedzią wrócił najlepszy strzelec Kamil Sabiłło, który podczas przerwy zimowej przebywał na testach w Hiszpanii. Tradycyjnie podczas zajęć nie brakowało dobrych nastrojów, ale i ciężkiej pracy, choć jak zapowiada trener Rafał Smalec ta dopiero przed nami. – Najbliższy tydzień to treningi typowo wprowadzające. Od następnego tygodnia rozpoczynamy pracę tak jak w okresie przygotowawczym, cztery treningi w tygodniu. Od lutego startujemy ze sparingami. 

A te zapowiadają się obiecująco. Jeszcze przed przerwą poznaliśmy rywali, z którymi nasi piłkarze będą szlifować formę przed wiosną. – Musimy mierzyć się z silniejszymi. – powiedział trener Rafał Smalec w  wywiadzie dla Tygodnika ITS. – Jeśli marzymy o awansie to te sparingi pokażą nam, jak wyglądamy na tle lepszych. Nas nie interesuje stanie w miejscu. My chcemy się rozwijać. Pierwszy sparing skierniewiczanie rozegrają najprawdopodobniej w Warszawie, 3 lutego, a ich rywalem będą rezerwy Warszawskiej Legii (III liga). Następnie powalczą kolejno z:  Bronią Radom (10 lutego), Pelikanem Łowicz (17 lutego) i Ursusem Warszawa (24 lutego). Okres przygotowawczy zakończy meczem z Błonianką Błonie (3 marca). Oczywiście będziemy Wam relacjonować sparingi za pośrednictwem naszych kanałów.

Piłkarze mają dwa miesiące na złapanie odpowiedniej formy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem runda wiosenna rozpocznie się już 10 marca.

Terminy spotkań: 
Legia II Warszawa – Unia Skierniewice (3 lutego) 
Broń Radom – Unia Skierniewice (10 lutego) 
Pelikan Łowicz – Unia Skierniewice (17 lutego) 
Ursus Warszawa  – Unia Skierniewice (24 lutego) 
Błonianka Błonie – Unia Skierniewice (3 marca)

Trzymamy kciuki!
Po Awans Drużyno!

Kopiowanie zdjęć za zgodą autora.

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …