Home / Aktualności / Unia lepsza od Pelikana w Łowiczu

Unia lepsza od Pelikana w Łowiczu

24 lutego podopieczni trenera Rafała Smalca ograli kolejnego trzecioligowca. Tym razem w Łowiczu pokonali w derbach regionu Pelikana Łowicz 3:1. Bramki dla Unii strzelili Patryk Bojańczyk (2x) i Krzysztof Wojciechowski! Za tydzień sparing z Błonianką Błonie.

Mecz z Pelikanem był rozgrywany w fatalnych warunkach atmosferycznych. Kilku stopniowy mróz, wiatr i intensywne opady śniegu nie były jednak przeszkodą. Spotkanie już od pierwszych minut było bardzo wyrównane. Po kwadransie boisko z powodu urazu barku musiał opuścić Przemysław Jakóbiak.  Pierwsi do siatki trafili jednak gospodarze, którzy pewnie wykorzystali rzut karny. Co ciekawe była to trzecia kolejna jedenastka podyktowana przeciwko unitom od początku roku (i dopiero pierwsza stracona bramka). W zasadzie od tego momentu mecz był rozgrywany pod dyktando skierniewiczan, którzy coraz śmielej poczynali sobie na obiekcie wyżej notowanego rywala. W 37 minucie po jednym z rzutów rożnych kapitalną główką popisał się Patryk Bojańczyk i Unia doprowadziła do remisu.

Druga połowa to kolejne ataki zawodników Rafała Smalca. W zasadzie pierwsza akcja ofensywna zakończyła się trafieniem żółto-niebieskich. Tym razem do siatki trafił „Alwaro” Krzysztof Wojciechowski. Tradycyjnie szkoleniowiec naszego zespołu przez całe spotkanie rotował składem, a gra z minuty na minutę wyglądała coraz lepiej. Brakowało jednak skuteczności. Najlepszą okazję zmarnował Kamil Sabiłło, który w sytuacji jeden na jednego podawał do kolegi z zespołu. Ostatnie słowo jednak należało do Unii. Na dwie minuty przed końcem wynik ustalił Bojańczyk, który wykończył kapitalną akcję całego zespołu.

Wygrana w Łowiczu była trzecim kolejnym zwycięstwem w tym roku. To może i powinno napawać optymizmem przed zbliżającą się rundą wiosenną IV ligi. Dotychczas unici przegrali z trzecioligową Legią II Warszawa w Milanówku 0:3, ograli wyżej notowany Ursus 2:1 oraz IV ligową Broń Radom. Kolejnym rywalem Unii już za tydzień będzie Błonianka Błonie występująca w IV lidze Mazowieckiej. Na dniach podamy informację na którym obiekcie odbędzie się to spotkanie.

Pelikan Łowicz – Unia Skierniewice 1:3
(38′,88′ – Bojańczyk, 50′ Wojciechowski)

Tak trzymać Panowie!
Wszyscy na Unie!

sprawdź również

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …