Home / Aktualności / Dobry start rocznika 2011 podczas Chlebnia Cup w Grodzisku

Dobry start rocznika 2011 podczas Chlebnia Cup w Grodzisku

Trzy zwycięstwa oraz dwie porażki to bilans podopiecznych trenerki Marty Tręboszki podczas startów w Turnieju Chlebnia Cup dla rocznika 2011. Zawody odbyły się w Grodzisku Mazowieckim. Brawo dzieciaki!

Niedzielę pełną sportowych emocji zafundowali siedmiolatkowie skierniewickiej Unii, którzy wraz z rówieśnikami z innych miast rywalizowali w kolejnym halowym turnieju – Chlebnia Cup w Grodzisku Mazowieckim. Od samego początku nasi piłkarze zagrali bardzo dobrze, co przełożyło się na wyniki w trzech pierwszych spotkaniach. – W sportowej walce okazaliśmy się lepsi od Sportingu Grodzisk, Offensywy Książenice i AP Żyrardów – relacjonuje Marta Tręboszka, trenerka rocznika 2011/12. -W kolejnych spotkaniach dzieciaki opadły z sił i minimalnie przegrały spotkania z silnymi ekipami z Komorowa i Chlebni.

Zabrakło jednej bramki…

Po podsumowaniu wszystkich wyników, okazało się, że do dalszej fazy rozgrywek, z pierwszego miejsca w grupie wszedł zespół Chlebni. Na drugim uplasowały się, aż trzy drużyny z identycznym dorobkiem punktowym. Po gruntownej analizie wyników z przewagą jednej strzelonej bramki do dalszej fazy rozgrywek przeszedł Sporting, a Unia musiała zadowolić się trzecim miejscem w grupie.

Satysfakcji i zadowolenia z postawy swoich podopiecznych nie kryła jednak Marta Tręboszka. – Na pewno nie wróciliśmy do Skierniewic jako przegrani. Zagraliśmy pięć spotkań, których poziom był bardzo wysoki. Raz strzelaliśmy więcej bramek, innym razem mniej, ale pokazaliśmy, że mamy charakter i potrafimy grać w piłkę. Akcja za akcją, gra podaniami, indywidualne dryblingi, piękne strzały i obrony bramkarza to wszystko mogliśmy obserwować dziś w wykonaniu naszych młodych piłkarzy. Nie brakowało wybuchów radości po strzelonych bramkach i łez po porażkach. Gra naszych skrzatów wyglądała bardzo dobrze, a momentami ręce same składały się do oklasków. Słowa uznani również dla rodziców, którzy swoim dopingiem dodawali otuchy zawodnikom i trenerkom. Pokazaliśmy, że jesteśmy zgranym zespołem. Wracamy do treningów, ćwiczymy i rozwijamy się dalej. A już za tydzień czekają nas kolejne emocje podczas turnieju w Rawie Mazowieckiej – powiedziała tuż po zawodach trenerka młodych unitów.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, przeciwnikom za sportową walkę, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

UNIA: Franek Petrykowski (2012), Kacper Kulawiak (2012), Łukasz Trębski, Przemek Kamiński, Julek Reczulski, Konrad Głuszek, Szymon Waszut oraz Krystian Matuszewski.

Brawo dzieciaki!

sprawdź również

Derby są nasze! UNIA – Pelikan (2:1)

Piąte kolejne ligowe zwycięstwo zafundowali kibicom piłkarze Unii. 26 kwietnia w prestiżowym, derbowym starciu z …