Home / Aktualności / Rocznik 2008 piąty w Andrespolia Cup

Rocznik 2008 piąty w Andrespolia Cup

Pięć zwycięstw, pechowa porażka z Widzewem Łódź i 17 strzelonych bramek – to bilans podopiecznych trenera Jacka Krulika podczas otwarcia sezonu w Andrespolia Cup. Piłkarze z rocznika 2008 zagrali bardzo dobre zawody i ostatecznie zajęli piąte miejsce na szesnaście ekip! Marcelinho królem strzelców!

W niedzielę, 25 marca rocznik 2008 skierniewickiej Unii rywalizował na boiskach Centrum Sportu Ptak Gutów Mały. W zawodach wzięło udział w sumie 16 ekip, a wśród nich m.in.: Widzew Łódź, UKS SMS Łódź, ŁKS Łódź, Akademia Piłkarska Sochaczew, Juventus Academy Bydgoszcz, Huragan Wołomin, czy KS Orzeł Łódź. Już od pierwszego meczu nasi zawodnicy pokazali, że będą walczyć o najwyższe lokaty. W fazie eliminacyjnej pokonali kolejno Łódzką Akademię Footballu 5:1 (3x Marcel, 1x Alex i 1x Maks) oraz KS Orzeł Łódź 4:0 (2x Marcel, 2x Alex) i awansowali do Ligi Mistrzów.

W fazie finałowej po bardzo zaciętym meczu skierniewiczanie ostatecznie przegrali pechowo z Widzewem Łódź 1:2, a bramkę na otarcie łez strzelił niezawodny Marcel Winciorek. Mimo porażki chłopcy nie odpuszczali i w kolejnym spotkaniu pokonali APN Piotrków Trybunalski 4:1 (3x Marcel i premierowy gol Maćka Winciorka). W meczu o piąte miejsce z Huraganem Wołomin pokazali, że potrafią radzić sobie w arcytrudnych warunkach.

– Mimo, że zmęczenie dawało już znać o sobie, 6 spotkań po 22 min w 7 h, chłopcy pokazali co znaczy walka do końca – relacjonuje trener Jacek Krulik. – Przegrywając 1:3…w 3 min doprowadzili do remisu, zdobywając wyrównującą bramkę w ostatniej sekundzie meczu. Bramki zdobyli: Maks i dwie Marcel. O zwycięstwie w tym spotkaniu musiały zadecydować rzuty karne. I tym razem nasi chłopcy do końca zachowali zimną krew i po trafieniach Marcela, Maksa, Alexa, Adama, Miłosza Stępniaka i Oktiego ostatecznie pokonali rywala…. 6:5. Jestem przekonany, że wyniesione wartości i doświadczenie zaprocentują w przyszłości! Wielkie brawa za walkę panowie – powiedział szkoleniowiec młodych unitów.

Unia miała jeszcze jeden powód do dumy! W sześciu spotkaniach formą na starcie sezonu błysnął Marcel Winciorek, który trafił do siatki rywali 12 razy i został wybrany najlepszym strzelcem rozgrywek.

Unia zagrała w składzie: Miłosz Wójcik, Bartek Korbeń, Adam Aniołkowski , Karol Lewandowski , Hubert Wójciński, Szymon Wyszogrodzki, Oktawian Kowalski, Kajetan Kolus, Maciek Winciorek, Maks Rosa, Miłosz Stępniak i Alex Garbicz.
Trener: Jacek Krulik

Brawo dzieciaki!

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …