Home / Aktualności / Udana inauguracja rocznika 04/05! UNIA – Kopernik Kiernozia 7:0!

Udana inauguracja rocznika 04/05! UNIA – Kopernik Kiernozia 7:0!

W pierwszym ligowym meczu drużyna Unii Skierniewice (rocznik 2004 i 2005) pokonała przed własną publicznością Kopernik Kiernozia 7:0. Bohaterem spotkania był strzelec czterech bramek Jan Nowakowski.

– Do rozgrywek ligowych przygotowywaliśmy się od początku roku – komentuje trener Mateusz Kiczuł. – W okresie przygotowawczym rozegraliśmy pięć sparingów, wszystkie z drużynami grającymi w ligach wojewódzkich m.in. Znicz Pruszków. Jak się okazało drużyna solidnie przepracowała okres przygotowawczy. W niedzielę, 15 kwietnia skierniewiczanie pokazali momentami kawałek dobrej piłki, ale po kolei.

Do meczu z Kopernikiem Kiernozia szkoleniowiec rocznika 2004/05 miał do dyspozycji osiemnastoosobową kadrę. Od pierwszych minut młodzi unici przejęli inicjatywę. Drużyna podeszła jednak z respektem do rywala, a w grze było widać pewną nerwowość. Z każdą minutą dyktowaliśmy  warunki i staraliśmy się budować akcje w ataku pozycyjnym. Coraz więcej podań dochodziło do celu i finalnie otwierało drogę do bramki, co pozwoliło na przerwę zejść z czterema bramkami przewagi.

W ogólnym rozrachunku dodaliśmy jeszcze trzy trafienia i sędzia zakończył spotkanie. – Cieszy nas pewna wygrana, jednak celem nadrzędnym drużyny nie jest wynik, a doskonalenie indywidualne zawodników, tak by wyciągać wnioski ze swojej gry i w każdym meczu prezentować się coraz lepiej – skomentował trener Kiczuł. Chłopcy jako drużyna pokazali determinacje i wolę walki, bardzo dobrze współpracowali ze sobą, widać było, że wszystkim przyświecał jeden cel, mimo to musimy wiele jeszcze poprawić. Brawa dla całego zespołu za ten występ!

Kolejny mecz już 28 kwietnia z Miedniewiczanką Miedniewice o godz. 15.00 na boisku sztucznym przy Pomologicznej. Zapraszamy!

Liga okręgowa C2
Unia Skierniewice – Kopernik Kiernozia 7:0
(4x Nowakowski, Dębski, Strzelczyk, Heleniak)
Skład: Czerwiński, Rogalski, Pietrzyk, Zarzycki, Dyba, Czapnik, Gaca, Heleniak, Dębski, Koźbiał, Nowakowski, Andzelak, Drzewiecki, Krawczyński, Laskowski, Nagórski, Strzelczyk, Kamiński

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …