Home / Aktualności / Przypominamy o zakazie gry w korkach na skierniewickich orlikach

Przypominamy o zakazie gry w korkach na skierniewickich orlikach

Ośrodek Sportu i Rekreacji przypomina o bezwzględnym zakazie gry w korkach, lankach na boiskach typu Orlik. Zakaz tyczy się wszystkich boisk w Skierniewicach.

Obuwie to negatywnie wpływa bowiem na stan nawierzchni boisk, które są świeżo po pracach modernizacyjnych. Orliki”, to nic innego jak dywan, który jak każde inne boisko podlega zniszczeniu. Prowadzący są zmuszeni doklejać murawę średnio dwa, trzy razy do roku, właśnie przez „korek”, który ciągnie się po trawie, wyrywa ją i trafia na łączenie elementów trawy. Jakiś czas temu podobne „ubytki” były widoczne chociażby na Orliku Nr 2 przy ul. 1-go Maja, gdzie odwinięta murawa stwarzała zagrożenie dla zdrowia zawodników.

– Dopuszczalne obuwie to halówki i turfy „popularne śnieżynki” – informuje Marek Kujawski. – Zakaz dotyczy wszystkich użytkowników orlików, od amatorów po kluby sportowe. Prezes OSiR tłumaczy, że zakaz obowiązuje w całym kraju. – To nie jest wymysł Skierniewic tylko regulamin, który obowiązuje na wszystkich obiektach w Polsce. Chcemy, aby miłośnicy piłki nożnej mogli jak najdłużej cieszyć się miejskimi orlikami.

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …