Home / Aktualności / Kolejne zwycięstwo! Unia – Boruta 4:0!

Kolejne zwycięstwo! Unia – Boruta 4:0!

Podopieczni trenera Rafała Smalca zanotowali kolejne ligowe zwycięstwo. Tym razem przed własną publicznością rozbili Borutę Zgierz 4:0. Bohaterem spotkania był Mateusz Nierobisz, który strzelił dwie bramki. Dzięki wygranej, unici powiększyli przewagę nad najgroźniejszym rywalem z Poddębic do pięciu oczek. W sobotę wyjazd rundy i starcie z wiceliderem.

Za nami kolejny popis w wykonaniu piłkarzy Unii. 2 maja Unia podejmowała jedenastą w tabeli Borutę Zgierz. Jeszcze przed meczem było wiadomo, że murowanym faworytem tego spotkania będą gospodarze. Niespodzianki nie było, a rozpędzeni unici nie dali najmniejszych szans przyjezdnym wygrywając 4:0.

Od pierwszych minut piłkarze Unii dominowali na boisku przy ul. Pomologicznej. Efektem tego była bramka już w 6 minucie spotkania. Wówczas znakomitym przeglądem pola popisał się Patryk Bojańczyk, który zagrał niskie podanie wzdłuż bramki, wystawiając jak na tacy piłkę Mateuszowi Nierobiszowi. Temu nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do pustej bramki i było 1:0.W kolejnych minutach Unia była coraz groźniejsza, a bramka nie padła tylko i wyłącznie dzięki solidnej postawie obrońców gości. Boruta nie ograniczała się tylko do defensywy. Dwukrotnie przyjezdni mieli doskonałą okazję do wyrównania. Na nasze szczęście po strzele głową doskonale interweniował Artur Melon, a chwile później znakomitego podania nie przeciął napastnik Boruty. Ostatnie słowo w pierwszej części należało jednak do Unii. Kolejny raz błysnął Mateusz Nierobisz, który zdecydował się na strzał z trzynastego metra. Piłka trafiła pod poprzeczkę i do szatni schodziliśmy z dwubramkową zaliczką.

Po przerwie unici nadal dominowali, a kolejne bramki wisiały w powietrzu. W 60 minucie znakomitym uderzeniem z lewej strony boiska popisał się Przemek Jakóbiak, który precyzyjnie dokręcił piłkę przy słupku i było 3:0. Chwilę później indywidualną akcja popisał się Tomek Kolus, który minął obrońców, dośrodkował do wchodzącego Kamila Sabiłło. Naszego snajpera uprzedził jednak obrońca Boruty, pakując piłkę do własnej siatki. Ostatnie pół godziny było już bardziej spokojne. Trener Smalec pozwolił sobie na kolejne roszady w składzie, dając odpocząć kluczowym zawodnikom, przed zbliżającym się arcyważnym spotkaniem z Nerem w Poddębicach. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, a Unia drugi mecz z rzędu wygrała różnicą czterech bramek.

26. kolejka okazała się bardzo szczęśliwa dla naszego zespołu. Punkty stracił wicelider z Poddębic, który niespodziewanie zremisował 3:3 z Omega Kleszczów. Tym samym,  na dzień dzisiejszy przewaga naszej drużyny wynosi już pięć punktów (przy jednym meczu zaległym). Remis zanotowała także Warta Działoszyn, która podzieliła się punktami ze Zjednoczonymi Stryków.

Kolejne spotkanie już w sobotę, 5 maja w  Poddębicach z drugim Nerem. Będzie to kluczowe starcie w kontekście awansu do III ligi. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny! Pierwszy gwizdek o godz. 15:00 w Poddębicach!

UNIA – Boruta Zgierz 4:0
(6’43’ Mateusz Nierobisz, 60′ Przemek Jakóbiak, 63′ Samobój)
SKŁAD: Melona – Wyszogrodzki, Czaplarski, Wojciechowski, łojszczyk, pomianowski, Nierobisz, Budka, Jakóbiak, Kolus, Bojańczyk

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii …